Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok a magyarországi...

Mit gondoltok a magyarországi angol nyelvoktatásról? Min kéne változtatni?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, már vagy 9-10 éve tanulok angolt az iskolában. Volt több tanárom, voltak köztük jobbak és kevésbé jók. Úgy érzem, hogy a koromhoz és a körülményeimhez képest jól beszélek angolul. Ehhez a nyelvtudáshoz viszont nagyrészt NEM az iskolában jutottam hozzá. Internetről, tévéből, könyvekből(nem tankönyv) tanultam meg nagyon sok mindent. Nekem az a problémám az iskolai tanítással, hogy a tanárok közel sem beszélik tökéletesen a nyelvet, ami érthető is, hiszen többségük 1 hétnél többet nem töltött még angol nyelvű területen. De azt nem értem, hogy miért lehet olyan valaki angoltanár, aki hibásan, rossz magyar akcentussal beszéli a nyelvet...

Ti mit gondoltok a tanítási módszerekről és a tanárok nyelvtudásáról? Mik a tapasztalataitok?

Ja és ezzel most nem a tanárok ellen beszélek, az én anyukám is nyelvtanár, és tudom, hogy vannak jó tanárok is. Csak az eddigi tapasztalataim alapján írok.



2013. jan. 28. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Őt fogtad ki - lényegében ennyi. Hunyjál szemet a dolog felett és szerezz be magadnak egy külön tanárt, aki csak neked mondja a dolgokat.
2013. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, ezzel én is így vagyok. 10.-es vagyok, általánosban egész normális angoltanárom volt, de most kifogtam egy olyan szörnyűt, aki orosz szakról képezte át magát, ennélfogva a diákok fele szebb kiejtéssel beszél nála angolul. Sokkal többet szedtem össze netről, mint amit órán tanultam. De ez még hagyján. Első óta tanulok németet, 6 évig német tagozatra jártam ahol heti 5 órám volt, rendes tanárom volt, most tavasszal fogok nyelvvizsgázni, elég jó a némettudásom. A mostani némettanárom viszont olyan szar, hogy semmi nem történik az óráin, csak felejtek az általános iskolai szintem óta. Minden dolgozatot lazán megírok 5-ösre tanulás nélkül, de állandóan mínuszt kapok, mert a dögunalmas óráin újságot olvasok vagy mobilon játszom, vagy beszélgetek. Így csak 5-ös dogajegyek mellett már három karóm összejött. Ez így korrekt, nem? :D
2013. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De én nem csak a mostani tanáromról beszélek. Még nem is találkoztam olyan tanárral, aki tényleg jól tudna angolul, és meg is tudná tanítani. Azzal a tudással, amit egy magyar anyanyelvű tanártól összeszedek, külföldön nem megyek majd semmire. Angol anyanyelvű tanárok kellenének szerintem...
2013. jan. 29. 17:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, az én angoltanárom kiváló... Ez annyira iskolafüggő.
2013. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek:D

Én most vagyok végzős gimibe. Most kaptunk egy másik angol tanárt. Na ő nem tűri hogy órán magyarul beszéljünk vagy ilyesmi:D Nekem semmi bajom vele mert imádom az angolt és értem is de a többiek... Na mindegy! Valóban én se az órán hallottakból szedtem össze a tudást... Ez igazán sajnálatra méltó, hiszen valami ilyesmiért járnánk iskolába vagy mi?!

Úgy rossz a nyelvoktatás a sulikba ahogy van:D

Főleg a listening :D arra nagyon kevés idő jut, pedig én személy szerint igen nagy hangsúlyt fektetnék rá!

Tanár lennék megszavaztatnék az osztállyal egy sorozatot amit nézni akarnak és heti 1 angol órán meg lehetne nézni egy 40 perces részt, természetesen angolul. 9 vagy még 10.ben angol felirattal, majd 11.-12.-ben felirat nélkül.

Kellemeset a hasznossal. Persze bizonyára így is lennének kivételek akit ez sem köt le, de szerintem ezt sokan díjaznák... Erre a felvetésemre mi mostanában nézünk filmeket, mert van dupla óránk is. Ez általában bejön mindenkinek, így akaratlanul is ragad mindenkire:)

2013. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy a csoportomban a többiekhez képest én már kicsit előrébb tartok, így viszont ők húznak engem vissza, és ez nem túl jó... Amikor elkezd valaki egy mondatot úgy, hogy "are he...?" akkor már legszívesebben elhagynám a termet. -.-

A filmnézés pedig nagyon jó lenne, mert akkor legalább anyanyelven beszélőket hallanánk. Vagy elég lenne néha egy-egy rövid videót megnézni, és akkor lenne arra is idő, hogy utána megbeszéljük, hogy mit láttunk. De nem, inkább átvesszük harmincadjára is ugyanazt a nyelvtan szabályt.. -.-"

2013. jan. 30. 18:31
 7/7 anonim válasza:

Egy minapi témábavágó indexes cikk (nyelvoktatási konferencia kapcsán) alapján, angolból kifejezetten nehézfejűként írtam egy giga hosszúságú blogposztot a témában. "Kicsit" más szemszögből, mint szokásos... ;)


[link]

2016. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!