Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Folyékonyan beszélek angolul,...

Folyékonyan beszélek angolul, kiejtésem is jó, a középfok abszolút megvan. Jó módszer minden áldott nap 20-30 új szavat megtanulni és így elérni a felsőfokot?

Figyelt kérdés
A jelenlegi tudásom 7-8 év alatt mindennemű megerőltetés nélkül ragadt rám komputer játékokból,meglepő módon nagy a szókincsem, folyékonyan elbeszélgetek külföldiekkel.Szeretném a felsőfokot bizonyos időn belül elérni.Úgy gondoltam,hogy egy 18-20 000-es szókincs már elegendő erre.Jó módszer lenne-e mindennap bármilyen új 20-30 szót megtanulni?Akik jól beszéltek angolul,hogy tanuljátok?
2013. jan. 28. 19:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
NE MAGOLJ! Meg ne próbáld. Ha nyelvvizsgára mész, felkészülési időd sem lesz, egyből eléd vágnak egy képet/adott témát, akkor eszedbe se fog jutni semmi, amit magoltál.
2013. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Persze
2013. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy angol nyelvű továbbtanuláson gondolkodom 2 éven belül(most 21 vagyok), ezért IS kéne a felsőfokú angol és őszintén szólva maximalista vagyok és szeretném ha az imázsom része lenne az, hogy jól beszélek angolul (tudom furcsán hangzik).


Én értelek titeket, de akkor mégis hogyan bővítsem a szókincsem megfelelő tempóban?Angolul nézek filmeket, ez alap dolog, olvasok is de valami hiányozhat még nem?

2013. jan. 29. 23:32
 14/15 anonim ***** válasza:
Az ha csak tanulod a szavakat, önmagában kevés, meg sokat felejtessz ha nem ismétled. Olvass, nézz show műsorokat, filmeket, ragadd ki a kifejezéseket stb. Ez a szókincs szám annyira hülyeség, meg az hogy alapból egy angol anyanyelvűhöz hasonlítjátok, hogy mennyi szót használ, persze hogy úgy soknak tűnik de ha péládúl egy adott szóhoz tartozik 4-5 angol szó, akkor már mindjárt nem is olyan sok, pl ha azt mondom hogy járda, akkor mint angol anyanyelvű, választhatok a sidewalk, footway vagy pavement szavak közül, vagy folyosó és akkor válogatok a corridor, gangway, hallway, aisle, portico vagy passageway szavak közül, persze általában azt a szót használom amit a nem anyanyelvi angolosok is ismernek, de ha mondjuk egy szintén amerikaival vagy brittel beszélek akkor már nem csak a corridor-t használom.
2015. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok, de rájöttem, hogy a kiszótárazás, és utána annak a bemagolása semmit nem ér, mert nem tudom használni. Nekem a TOEFL 100+ pont kellene, az már magasabb szint, mint a Rigó felső. Csak úgy megy, ha minél többet olvasol. Lehetőleg olyanokat, amik érdekelnek is, mert akkor könnyebben megragad. Én leginkább NatGeo-t szoktam, mert a TOEFL szövegei leginkább ilyen stílusúak, tegnap az egyik kedvenc filmem (nagyon mélyrehatóan kifejtett..)kritikáját olvastam angolul, ma pedig a Motion Picture film besorolási rendszerét...szóval. Az a lényeg, hogy minél többet olvass. Félóra az tényleg kevés naponta, én van amikor fél napokat töltök angolozással, és még mindig úgy érzem, hogy az anyanyelvi szint eléréséhez egy élet is kevés. Hangoskönyvet szoktam még hallgatni, amikor utazom, az nagyon hasznos.
2017. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!