Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek ha nyáron heti...

Szerintetek ha nyáron heti 2órában megyek nyelvtanárhoz, akkor megszerezhetem az alapfokot németből? 14/L

Figyelt kérdés

van hozzá alapom,8. éve tanulom a németet ,de csak heti 3órában.

mivel német szakra szeretnék továbbmenni,ezért előre tanulok,a 8.-os anyagot már tudom,de nyáron elszeretném érni az alapfokot,bár a legjobb a középfok lenne.

lehetséges ez?



2013. jan. 20. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Alapfokot fölösleges lerakni.
2013. jan. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

középfokot ellehet érni?mármint tudok majd olyan szinten beszélni?

nyelv vizsgát nemszeretnék még letenni,csak sulira szeretnék készülni,mert ez egy elég erős iskola.

2013. jan. 20. 09:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, tényleg szánalmas a nyelvoktatásunk! (Nem téged kritizállak, kedves kérdező, hanem ezt a nyamvadt rendszert). Nyolc évet elpazarol az ember az életéből, és kutyafülére sem jut, amikor egy nyelvet akár egy év alatt el lehet sajátítani. Gondoljatok bele, mennyi energia megy pocsékba, amelyet más nyelvek tanulására, vagy bármi más hasznosra fordíthatnánk... :'(


Kedves kérdező, ha mindennap foglalkozol vele minimum fél-egy órát, és tanárhoz is jársz, bármi lehetséges. Mindenképpen a középfokot célozd meg.

Sok sikert hozzá!


:)

2013. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

utolsó válaszolónak teljesen igaza van !

ugyanezen a véleményen vagyok én is,engem mindig is érdekelt a német,de meguntam azt,hogy semmit nem tanulunk,ezért kezdtem el előre tanulni!

eddig évente más tanárunk volt,ez is bezavart,de hál' istennek ,a mostani tanárunk nagyon jó,és nekem mindig próbál segíteni,könyveket hozni,stb.

ott tart az osztályunk,hogy 8.-os létükre olvasni sem tudnak németül....

nagyon rossz így arra az órára beülni,amit a sok balf*sz elront,mert szegény tanárt kikészítik az üvöltözéssel,visszap*fázással,stb..:(

tavalyi tanárunk kritikán aluli volt,egész évben a melléknévragozás tanultuk,EGÉSZ ÉVBEN! ezért alig várom a nyarat!

2013. jan. 20. 09:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igen, sajnos az ált. sulis nyelvoktatás nem a csúcsok csúcsa mifelénk. Nagyon tipikus, amit mondasz, hogy még plusz az osztálytársaid szét is barmolják az órát, stb. Az a szerencséd, hogy gimiben ez nagy valószínűséggel változni fog. Amúgy annyit mondok neked, hogy magántanárnál már 1 hónap is eredményesebb tud lenni, mint suliban 8 év, viccen kívül! Ennek ellenére a középfokhoz szerintem sok tudás kell. Én 12.ben raktam le, igaz, előtte csak gimiben tanultam németet, mert az általános iskolát bátran leszámíthatom ebből.:D De azért próbaként, ha nem sajnálod rá a pénzt, megpróbálhatod az alapfokot, hogy legalább célja legyen a dolognak, azért valamit az is ér, és az szerintem elérhető cél.

2013. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha magántanárral rendesen átveszed újra a nyelvtant (ragozás, névelők), begyakoroljátok az elöljárószókat, szórendet, írat veled egy csomó levelet, fogalmazást, amiben használnod is kell őket, emellé sokat kommunikáltok, magnóztok, szerintem a középfok is meglesz egy nyár alatt!

Olvass sok hétköznapi, közéleti cikket a neten célnyelven, ha van időd fordítsd le őket, az ismeretlen szavakat írd ki, szabadidődben ismételd át őket, azzal is rögzül.

Az alapfok nem ér semmit, a középfoknak sincs olyan nagy szerepe már, mint korábban. (hiába számít a felvételinél, a munkahelyeken már nem erre utaznak)

Szóval ha a nyarat végigtanulod, végiggyakorlod németül, simán meglesz a középfokod (B2) is belőle! Hajrá!

2013. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
tenyleg rettenetes ez a magyar nyelvoktatas. ha az ember rendesen meg akar tanulni akkor alljon neki otthon vagy menjen el tanarhoz. 12 ev alatt nem voltak kepesek egy nyelvet sem normalisan oktatni. Aztan meguntam gimiben, elmentem tanarhoz es 1,5 ev alatt megtanultam az olaszt B2 re, aztan 2 ev alatt angolt is B2 re. No para, otthon foglalkozz sokat a nemettel es menni fog. Nem mellesleg ha egy 14 eves besetal nemet szobelire ot aztan biztos, hogy dijazzak, hogy ilyen fiatal letere megtanult kozepfokon nemetul. Szoval ha az irasbeli megy menj szepen el nyelvvizsgazni osszel, mert a szobelit ugyis megadjak.
2013. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!