Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két hónap alatt nyelvvizsgára...

Két hónap alatt nyelvvizsgára fel lehet készülni?

Figyelt kérdés

szakmai nyelvvizsgáról van szó.

Az a baj, hogy nem tanultam soha célirányosan az angolt. 10éve tanulom, de nem volt soha rendszer benne, így nincs egy tiszta kép a nyelvtanról nekem.

Elkezdtem járni egy szakmai tanfolyamra, ami inkább a szakmai részre megy rá, nem a nyelvtanra.

Mivel tudnám fejleszteni az angolomat? A leghatékonyabban hogyan tudnék felkészülni alig két hónap alatt?

nagyon motivált vagyok még, és időt is tudnék szakítani bármire, ami segítene a tanulásban!

Filmeket kezdtem el nézni, azokat fordítgatom.

Meg arra gondoltam, hogy nyelvvizsga előtt 1-2 héttel kimennék Londonba pár napra ismerőshöz.

Egyéb tipp? Minden munícióra szükségem van:) Köszi!


2013. jan. 29. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Állítsd össze magadnak mondjuk pl a témaköröket, egy-egy ilyenhez gyűjtsd össze a legfontosabb szavakat (vagy szöveget is lehet gyártani)

Egyébként milyen szakmai ny.vizsga (vendéglátós vagy műszaki)

2013. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én először csak az egyik részt csinálnám meg (az írásbelit) Ha az jó lesz, akkor tudom, hogy érdemes a szóbelire is elmenni
2013. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Két hónap elég rövid idő


Esetleg tanárral gyakorolni(?)!

2013. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A középfokú vizsga nem elég(?)!
2013. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

idegenforalmi angol (kitex). elvileg a legkönnyebb.

az a baj hogy külön nem tudom megcsinálni, mert kurzusként veszem fel egyben a kettőt a suliban.

Most járok tanfolyamra de az csak a szakmai részre megy rá..gondolom közben azért lehet nyelvtanilag is fejlődni...40órás a tanfolyam.

diplomához kell a szakmai nyelvvizsga sajna nem elég a sima közép.

2013. jan. 30. 13:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor hajts rá (Sok sikert)
2013. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oxford English Grammar ?
2013. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!