Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "Mindenki magából indul ki. "...

"Mindenki magából indul ki. " Hogy mondják angolul? Esetleg olaszul?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 01:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
everybody departs out from himself/herself.
2013. jan. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Az első biztos nem jó. Nem is ismeri a háló, pedig ha létezne, illene találatot kapni rá.

Keresgéltem (mert én sem tudom), "think of", "judge" és társai kulcsszavakkal, de kutyafülét se találtam...


Paczolay Gyula: 750 magyar közmondás c. munkájában így szerepel:


In judging others, the point of departure is always himself.


Ezt ismerik is "Hungarian proverb"-ként, szóval szerintem használható

(az egyik találat a guglin, amelyik tetszett:

"In judging others, the point of departure is always himself." Don't think that others were hackers when they started playing, just because you ...

sajnos, be kellene jelentkezni hozzá, hogy lássam a végét, de így is kitalálható:) - tipikus "ne magadból indulj ki" eset)


:)

2013. jan. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Igazából nem tudok ilyen mondásról. Szerencsére.

Azért mégis kreáltam egy fordítást:


All mortals start off from the bottom of their inner selves.

2013. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

All mortals...

Ez jó, ez tetszik. (el is teszem magamnak)


Csak az a gond, hogy kreálhatunk mi akármit, ha az a fránya angol meg nem érti. Ezért is gondoltam arra, hogy a Paczolay-féle - tetszik vagy sem - legalább valamennyire ismert a hálón, ha valaki rákeres, talál hozzá értelmezést.


Egyébként találtam egy másikat is, de arra csak három találatot dob ki a gugli, pedig szerintem annyira nem szörnyű, és az is a "start"-tal operál:

Everyone starts out from the core.


Szerintem használd a Paczolayt és ha kell, magyarázkodj hozzá.


:)

2013. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Szia Szeretnek valaszolni a kerdesedre. Es csak szolok hogy amit a tobbiek irtak azokat egy angol sem ertene meg! szoval ne hasznald oket ha nem akarod hogy hulyenek nezzenek az angolok :D na szoval a helyes kifejezes anglolul ez: We all keep ourself to ourself. ennyi az annyi, ez pont azt jelenti magyarra leforditva hogy mindenki magabol indul ki :D orultem hogy segithettem :D
2013. szept. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
6%
we all keep ourselves to ourselves a helyes csak kijavitottam az ourself-et lol :D bocs a figyelmetlensegemert :)
2013. szept. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Rick Mave ***** válasza:
100%

How about this:


to judge others by one's own standards

2015. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
49%
it takes one to know one
2021. márc. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!