Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek koreai vagy japán...

Szerintetek koreai vagy japán nyelvet tanuljak? Melyiknek van több értelme?

Figyelt kérdés
Mindkettőt meg szeretném tanulni csak nem tudom melyikkel kezdjem.A koreai egyszerűbb az írás miatt,a japánnak meg a kiejtése egyszerűbb.Melyik legyen?

2013. jan. 31. 15:11
 1/7 anonim válasza:
72%
Kezd a japánnal, pont azért mert könyebb a kiejtése. Mivel a két nyelv nyelvtanilag nagyon hasonló (és még megegyező szavakból is sok van)ráér azután bonyolítani a kiejtéssel, hogy az alapokat tudod. Én is 2 éve kezdtem a japánt és most nyáron fogok majd bele a koreaiba :)
2013. jan. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és hogyan tanultad a japánt?mert én egyelőre otthon szeretném netről,és ha tényleg úgy gondolom akkor megyek bele komolyabban :)
2013. jan. 31. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Japán (van nyelvkönyv is)
2013. febr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Először én is netről kezdtem el, de a rendszeresség hiányában ez nem volt túl hatásos. Nyelviskolába sem szerettem volna járni, mert amit ismertem az nagyon drága lett volna, úgyhogy keresni kellett egy olyat, aki japán szakra jár az egyetemen és hajlandó magánórákat adni. 2500 3000 volt 1,5 óra, de ebből gyakran 2 óra is lett. Aztán persze mivel egyetemista, pályázott ösztöndíjra és kiment Japánba, de nem kellett abbahagynom, mert a barátai között ajánlott párat, akik tovább tudnának vinni. Volt néhány ilyen cserém, de az a jó hogy sose fogynak el hisz mindegyikük tud ajánlani továbbiakat :D

A legtöbben még azt is elvállalják hogy házhoz kimennek, ha nem laksz olyan messze... Mondjuk én Dunakeszin lakom és Budapestről kijártak hozzám, úgyhogy iylen szempontból is jobb szerintem. :)


A másik meg hogy rengeteg olyan dolog van, amit mondjuk netről nem biztos hogy megértesz és esetleg egy tanár jobban el tud magyarázni, valamint így a beszédet is jobban gyakorlod. :) Na ennyi az én személyes véleményem, úgyhogy mindent bele!


がんばって ^^

2013. febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat :)) :*
2013. febr. 3. 19:47
 6/7 anonim válasza:
58%
Oh, te jó ég! Sose fogynak el a japán tanárok??? (Vagyis japánt tanító diákok:)))12 éve, mikor elkezdtem japánul tanulni, alig lehetett tanárt találni, és csak Budapesten. Aztán jött a Japán Alapítvány, majd japán szak az egyetemen...Most koreaiul tanulok, "just for fun". Ha az értelmét úgy érted, hogy esetleg megélni belőle, vagy kijutni a célországba, akkor szerintem (aki a japán nyelvből élek)mindekettővel ugyanazok az esélyeid: vagyis ha nem szerzel ösztöndíjat, akkor nem jutsz ki tanulni, ha pedig nem tanultál kint nem lesz ott munkád sem, de újabban itthon is nehéz csak a nyelvvel munkához jutni (pont a fentiekben említett túlkínálat miatt). Kel legy jó szakma/végzettség (mérnök, közgazdász, jogász, stb) PLUSZ egy ritka nyelv az angol/német mellé. Sajnos ez a nagy helyzet manapság.
2013. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha azt nézzük, hogy melyikkel mész többre, akkor inkább japánt.
2016. okt. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!