Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire hatékony a Gaál Ottó...

Mennyire hatékony a Gaál Ottó kreatív nyelvtanulási módszere? Érdemes megvennem, ha a középfokú nyelvvizsga a célom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy nagyon-nagyon nincsen nyelvérzékem.A nyelveken kívül bármit meg tudok tanulni ötösre,viszont az idegen nyelvek szavait hiába tanulom meg 1-2 nap alatt elfelejtem az egészet,így szókincs nélkül nem igazán tudok mit kezdeni magammal.Rengetegféle módszert kipróbáltam már,de hiába.:( 17/L

2013. jan. 31. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
A legjobb lenne gyakorolni. Pl először szerezz be egy tesztkönyvet-
2013. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálkoztam ezzel a Gaál Ottós módszerrel ( 2 nyelvvizsga után egy 3. nyelvet tanulni), de nekem nem jött be. Számomra iszonyat monoton volt, elaludtam, miközben magyarázott, meg sokszor olyan nyelvtant gyakoroltatott, amit tulajdonképpen nem magyarázott el, csak egyszerűen ott volt. Én azt javaslom inkább próbálkozz egy külön tanárral. Vele azt fogjátok venni, ami neked nem megy és úgy is fog nyüstölni, hogy tanulj. Nem olyan, mint suliban, hogy 2 szó erejéig talán meg is szólalhatsz, hanem tényleg végig csak te vagy a középpontban.
2013. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Érdemes :)
2013. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Nekem-nekünk nagyon bejött!

Édesanyám 55 évesen abszolút a nulláról tanult meg ezzel a módszerrel angolul.

Én nem a nulláról-mert suliban már tanultam,de pocsék nyelvérzékkel,és sikerült nemrég a nyelvvizsgám.

Ha mi csomagunk megvan,ha gondolod,szívesen átadó:)

2013. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Nekem sem jött be ez a módszer de ahány ember annyi féle tanulási szokás.

Mondjuk én nem ismerek senkit aki csak ezzel a módszerrel szerzett volna nyelvvizsgát.


A legjobb módszer ha nincs "nyelvérzéked" a szorgalom. Akkor többet kell tanulnod mint az átlag. Én is a te cipődben jártam bármit megtanultam ötösre nagyobb erőfeszítés nélkül kevés idő alatt de angollal mindig küzdöttem. 23 évesen "megérett" bennem az elhatározás, hogy egy idegen nyelv nélkül a mai világban élni úgymond luxus.


A szavakat meg szerintem úgy tanuld, hogy amit megtanultál azt ismételd át legalább heti 2x ha ilyen gyorsan felejted illetve akkor ne tanulj sok szót szerintem heti 100-at maximum.

Ajánlom Anki programot (csak beírod így a gogolébe és az első link). Én azt használom és szerintem nagyon jó bár kicsit időigényes beírni a szavakat de lehet le is tölteni a megosztott anyagokat.

2013. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Lehet nem jó köny(vek)ből

tanultál

2013. márc. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Inkább a középiskolás nyelvtanból

meg tankönyvekből tanuld meg a dolgokat

Azokban minden benne van,ami kell

(Meg a legolcsóbb)

2013. márc. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Vagy menj el tanfolyamra
2013. márc. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha angolról van szó, akkor kezdőként vagy sokadik kezdőként az egynyelvű könyvet felejtsd el! Nekem a Bajczi-Kerekes angol alapfokú vált be, illetve amikor ezt végigvettem, akkor a Báti-Véges angol középfok könyvvel folytattam. Sajna, a Bátihoz nincs hanganyag, max. magamnak mondtam fel a szöveget, szóval így szóbelire még nem mennék el. De az írásbelin átmennék. Előbb a Bajczi-Kerekest javaslom, mert kevesebbet egyszerűbb egyedül tanulni, a Báti-Végessel pedig ezáltal sikerélményed lesz.
2014. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Van, akinek bejön, van akinek nem, attól függ, mi a cél. Szerintem semmi kreatív nincs benne, ez gyakorlatilag a hagyományos grammar-translation módszer. Megeszem a kalapom, ha a vizsga után (ha le is teszi) bárki folyákonyan fog kommunikálni vele. Az átírás katasztrófális, nem lehet magyar betűkkel leírni olyan angol hangokat, amiknek nincs magyar megfelelője, ha pedig valaki rossz kiejtéssel tanul meg valamit, az hogy fogja utána megérteni az eredeti angol szövegeket? Igenis lehet eredeti angol könyvekből jól megtanulni angolul, én a kommunikációs módszerben hiszek, csak kell hozzá egy jó angoltanár, ami egyébként olyan ritka, mint tű a szénakazalban....Egyébként sem értem, hogy ha valakinek csak középfokú nyelvvizsgája van, az hogy írhat könyvet, illetve hogy taníthat egy nyelvet hatékonyan? Lehet, hogy valaki átment a nyelvvizsgán, de attól még nincs egy biztos, használható nyelvtudás mögötte, nekem ez a véleményem.
2015. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!