Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme felsőfokú nyelvvizsgát tenni? Akár többet is?

Figyelt kérdés
A multikat nem érdekli a papír,plusz pénz nem jár érte, mégis azt hangsúlyozzák, hogy kell az idegen nyelvismeret. Nem ellentmondásos ez egy kicsit?
2013. jan. 31. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nővérem plusz pénzt kap a munkahelyén a felsőfokú német nyelvvizsgája miatt. Most akarná lerakni a felsőfokú angolt (csak közben lefialt, szóval az még várat magára :D), mert azért is kapna plusz pénzt. Szóval azért nem mind1. Meg vannak azért olyan munkahelyek, ahol bemutatod a kis papírod és kb elég is, nem nézik a tényleges tudást.
2013. jan. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen munkahelyre gondolsz?
2013. jan. 31. 23:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most én konkrét munkahelyet nem tudok mondani, bocsi. Nővérem jogász és úgy kapott valami 20 X ezer pénzt, per hó. A német miatt. Gondolom a közszférásokra vonatkozik ez nagyrészt.
2013. jan. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem eleve a diplomámhoz kell két felsőfokú nyelvvizsga. Ha lenne időm, tanulnék más nyelveket is. :) Ha a munkahelyemet nem is fogja érdekelni, attól még én ennyivel több leszek, jobban meg fogom tudni értetni magam külföldön. Szeretem a nyelveket. :)
2013. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes vele foglalkozni. Az Ecserin 100-150 e ft.
2013. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem érdekli őket a papír, de azért, mert az csak papír. Attól, hogy van felsőfokúd még nem biztos hogy jól beszéled a nyelvet. Sok helyen már a felvételiztetés is angolul van.
2015. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!