Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelv 3 hónap alatt?

Német nyelv 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Májusban szeretnék érettségizni.

Általános iskolában 5 évig tanultam német nyelven de valami oknál fogva nem hagyott mély nyomot bennem pedig szinte kitűnő tanuló voltam .

Közép iskolába felkerülve sajnos kifogtam egy igen laza nem törődöm tanárt aki nem az alapoktól tanította a dolgokat és nem is úgy kért számon mint azt kellet volna én pedig a többi """"fontosabb"""" tanulni való miatt hanyagoltam .


Elérkeztem az érettségi elé és bár elég későn,de rájöttem h sz.rt se tudok ... Össze vissza megvannak a fejemben a dolgok csak akkor anno nem lett rendszerezve amúgy tetszik a német nyelv mert logikus nyelv..

Elég erőteljesen elkezdtem tanulni a szavakat + a nyelvtant is kostólgatom amennyire tudom .

Kb heti 5 órát foglalkozok némettel (az iskolai németórákon kívül ahol a tételeket tanuljuk,levelet írunk és érettségi feladatokat oldunk meg).


Tudom h az én hibám is,, de letudok érettségizni 2 es re legalább ?



2013. febr. 2. 20:28
 1/5 amarill ***** válasza:
0%

Ezt Te érzed


Másik nyelv nincs, amiből tudnál érettségizni

2013. febr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 amarill ***** válasza:
0%
Valószínűleg le tudnál (ha készülsz rendesen, tehát nyelvtan meg megy a beszéd is) Kidolgozod a témaköröket előre a szóbelihez és akkor nagy "meglepetés" nem nagyon érhet (de ha másik nyelv jobban megy,inkább abból érettségizz)
2013. febr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 amarill ***** válasza:
0%

A nyelvtant addig még tudnád (jobban) "rendszerezni" (én is akkor kezdtem el jobban a nyelvtant, mikor már közelgett az érettségi) Elővettem az addigi tankönyveimet és csak a nyelvtani dolgokat vettem át

meg gyakoroltam

2013. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 amarill ***** válasza:
0%

De mi a másik nyelved(?)!


Miért kell(ene) pont németből menned

2013. febr. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 amarill ***** válasza:
0%

Ha nem "emelt "szintű érettségiről van szó

talán megpróbálhatod

2013. febr. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!