Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Durván egy hónap múlva próbálo...

Párna kérdése:

Durván egy hónap múlva próbálom meg az ÖSD B2-es nyelvvizsgát? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Győrben szeretném megcsinálni és nem tudom mit várjak. Szóbelitől jobban félek, mert elég bénán beszélek németül. Valakit letudná írni, hogy milyen feladatok vannak szóbelin, illetve, hogy hogyan tudok rájuk felkészülni?

2012. nov. 18. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez jó könyv, írásbelire tudsz ebből gyakorolni. Fontos, hogy írásbelire vigyél magaddal szótárt, mert ezt egész írásbeli alatt lehet használni, de ők nem nagyon tudnak adni!!!!


Én februárban tettem Budapesten, akkor ilyen volt egy szóbeli (mindenkinek ilyen jellegű volt, csak nyilván a konkrét kérdések voltak mások):

Első feladatban találkozol egy emberrel, aki oda megy, ahol te laksz (nálunk Budapestről, nálad azt hiszem Győrről) és segíteni kell neki, hogy pl. mit nézzen meg, hova menjen el stb. Leginkább a tanár kérdéseire kell válaszolni. (Tehát itt érdemes kigyűjteni néhány nevezetességet, fontos helyet, hogy tudj válaszolni)

Másodikban mutatnak 3 képet, azok közül kell egyet választani és beszélni róla. Ez elég szabad dolog, de ha olyanról beszélsz, ami nem tetszik nekik vagy megakadsz, akkor úgyis kérdeznek.

Harmadikban pedig egy vita van. Ezt a témát előre megkapod és mielőtt még bemennél a vizsgaterembe, ezt kidolgozhatod, tehát az adott témához pro és kontra érveket gyűjtesz. (Erre van 10-20 perced, már nem tudom pontosan és nekünk szótárt is adnak. Használni biztos lehet, de nem biztos hogy mindenhol adnak, úgyhogy az a biztos, ha szóbelire is viszel magaddal) Te fogod kiválasztani, hogy melyik oldalt képviseled. Célszerűbb azt választani, amihez több érved van, nem feltétlenül, ahogy tényleg vélekedsz, mert így biztosabb, hogy mindenre tudsz mondani valami ellenérvet. Elején elmondod, hogy pro vagy kontra vagy, mondasz vmi érvet, aztán tanár is...


Annyit még, hogy az első két feladat spontán, tehát ott nem kapod meg előre a kérdéseket, képeket, hanem ott rögtönöznöd kell. Csak a vitatémát kapod meg.

Azt hiszem, a szóbelin minden feladatra 10 pont adható és a végén akkor mentél át, ha megvan a 60%, tehát a 18 pont.

Írásbeli feladatait és pontozását megtudhatod a könyvből. Érdemes megvenni, biztos olcsóbban is megkapod valahol, mert nekem sokat segített.

2012. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy a levélre tanulj meg kifejezéseket, ezek a könyv elejében benne vannak.

A szóbeli vitájára is érdemes megtanulni a véleménnyel kapcsolatos kifejezéseket: pl. egyetértek önnel; részben egyetértek de; azon a véleményen vagyok hogy... Így nem úgy kell kezdeni minden mondatodat, hogy Ich denke..., hanem látják, hogy sokféle kifejezést ismersz és nem is lesz monoton a társalgás.

2012. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ ment a zöld kéz! Mindenképpen beszerzem a könyvet. A szóbeli meg azt hittem nehezebb lesz,de megnyugtat, hogy az első feladatra célirányosan tudok készülni.
2012. nov. 18. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!