Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért felejtem el állandóan...

Miért felejtem el állandóan az új német szavakat? Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
1-2 nap alatt elfelejtem őket. Amikor komolyan szeretném őket megtanulni. Hogy tudnám a hosszú távú memóriámba "tenni" az új szavakat ? A tanárom azt mondta levél írással , ti tudtok valami új módszert ? :)
2013. febr. 4. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondd fel őket a gépre, és hallgasd vissza sűrűn. A fejedbe fog menni még úgyis, hogy közben msn-ezel pl.
2013. febr. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szavakat akkor tudod legkönnyebben megtanulni, ha gyakran használod őket. Ha csak megtanulsz egy szólistát, azt úgyis elfelejted. Csak azok a szavak maradnak meg, amiket gyakran használsz.
2013. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van, gyakran kell használni. Tudományos tény, hogy egy idegen szót átlagosan kb. 70-szer kell látni, hallani, és használni, hogy az hosszútávra berögződjék.
2013. febr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!