Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL angol B2 nyelvvizsgával...

ECL angol B2 nyelvvizsgával kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
véleményeket kérnék, nehéz nagyon? melyik a legnehezebb része? a levélírásnál mind a kettő baráti levél? vagy az egyik hivatalos? köszi a választ!
2013. febr. 8. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy hét múlva megyek felsőfokra ECL-ből, és nekem nagyon tetszik ez a fajta nyelvvizsga, ugyanis a magyar mellett nemzetközileg is akkreditált, legalábbis az EU-ban. Neked is ajánlom ;)


Középfokon: olvasásértésnél 45 perced van 2 szövegértésre, az egyiknél be kell fejezni a mondatokat, a másiknál pedig be kell illeszteni kimaradt részeket az üres helyekre. Ez egy tök jó feladat :)


Íráskészségnél 2 fogalmazás kell 75 perc alatt, a témákat nem tudom, mert nekem már hivatalos levelek és elvontabb témákról való hosszas esszék, érvelések kellenek...


Magnó: 30-35 perc 2 feladatra, az egyik karikázós, a másiknál be kell fejezni a mondatokat. Ez utóbbi elég fer feladat, ugyanis több megoldást is elfogad.


Beszéd: 20 perces, 3 feladat (bemelegítés+beszélgetés, témáról érvelés a társaddal, diagrammelemzés/képleírás alapján témakifejtés).


Van, aki szerint nehéz vizsga a többi magyarhoz képest, ami igaz is. Viszont én már megcsináltam egy középfokú Cambridge-t, ami szintén nemzetközileg elfogadott, viszont brutális. Szóval ahhoz képest könnyű :) De embertípustól függ.


Javaslom, hogy vegyél meg egy pár felkészítő könyvetaz ECL-hez, nagy segítségedre szolgálhat. valamint böngészd ezt a honkapot:

www.ecl.hu

2013. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ!

megrendeltem egy felkészítő könyvet, de akkor ezek szerint nem lehetetlen hogy sikerüljön, igazából azért választottam ezt mert ugye külföldön is jó, illetve hogy nincs benne nyelvhelyesség!

köszi még1x!

2013. febr. 9. 08:22
 3/3 A kérdező kommentje:
ja és sok szerencsét a vizsgádhoz! :)
2013. febr. 9. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!