Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szótárbol erdemes szavakat...

A szótárbol erdemes szavakat tanulni?

Figyelt kérdés
Ugy ertem hogy valahol kinyitom es elkezdem sorban olvasni a szavakat...ami megmarad az jo ami nem az nem kell. Vagy olvasom es utana rogton irjam le egy lapra? Vagy ez az otlet felejtos?

2013. febr. 12. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább akkor tematikus szótárból tanulj, úgy jobban megmarad.
2013. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ártani nem fog. Csak nem lesz kiegyensúlyozott szókincsed. De ha fogsz egy kis zsebszótárt, azt akár egy az egyben belehet vágni és kiegyensúlyozottabb szókincset eredményez.
2013. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha autista, vagy savant vagy, mint az esőember, akkor igen. :))

Egyébként ne csináld, mert egyrészt ettől még nem fogod tudni mondatba foglalni a szavakat, másrészt hamar bele fogsz fáradni. Inkább szerezz be egy egyszerű angol nyelvű könyvet, amit mondjuk már ismersz magyarul (de akár egy mesekönyv is lehet elsőre), és azt kezd el fordítani. De nyelvtani alapok nélkül ez sem működik mindenkinél.

2013. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt valamikor én is csináltam

De nem annyira jó (Jobb témakörönként szavakat tanulni)

2013. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze ha úgy érzed,használ,akkor miért ne

(de nem valami hatékony)

2013. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valamennyire érdemes, főleg ha példamondatok is vannak. Esetleg kijegyzetelni azokat, amik valohol előfordulnak, könyvben, filmen, stb.
2013. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a words words words konyvmennyire jo? es azt hogy tanuljam?
2013. febr. 12. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!