Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldi egyetemisták megszólí...

Külföldi egyetemisták megszólítása?

Figyelt kérdés

Az egyetemen nagyon sok német diák van és mindannyian egészségügyi szakon (orvos,fogorvos,gyógyszerész) tanulnak.(Én reálos szakon tanulok) Nos én anno spec. németes gimibe jártam és egy eléggé elismert c1-es felsőfokú nyelvvizsgám van németből és b2 sima telc angolból. Néhány tippet szeretnék esetleg kapni, hogy ti hogyan léptetek velük kapcsolatba, vagy esetleg ötletet a kapcsolatfelvételhez.:)


Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!:) További szép napot!



2013. febr. 12. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Hi, Student!!!...:))))))
2013. febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát, talán mással kéne próbálkoznom...:)
2013. febr. 12. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is!...:))


De általános felfogott szokás német területen, hogy egy ilyen csoporton belül tegezödnek az emberek. Szóval nem egy ördöngös dolog valakit megszólítani.

2013. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sztem nem fognak veled leállni

(ha em ugyanazt tanuljátok)

2013. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Sztem ne zavard őket
2013. febr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyire nem mered megszólítani őket,

akkor hagyd az egészet

2013. febr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kiváltképpen Piccolának...
2013. febr. 12. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg simán menj oda, szóba fognak veled állni! Én is külföldön tanultam, és örültünk neki, ha valaki ottani odajött hozzánk.

Köszönj nekik, aztán kérdezd meg pl hogy jönnek-e este a buliba, segítsél-e nekik valamiben, hogy érzik magukat stb, vagy igazából bármit, amivel beszélgetést tudsz kezdeményezni.

Nem érdekli őket ebből a szempontból, hogy mit tanulsz... Legalább is velem+kivétel nélkül mindenkivel akivel kint voltam nemzetiségtől függetlenül ez volt!! Valószínű azért jöttek Magyarországra, hogy megismerjék a magyar kultúrát, magyar embereket.

2013. febr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Liebe Schüler/Innen


vagy ha szóban történik a kommunikáció, akkor: Hi.

2016. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!