Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szükség van annyi diplomásra...

Szükség van annyi diplomásra mint amennyien diplomát szereznek? Mit várnak a főiskolások, egyetemisták?

Figyelt kérdés

Azt mondják hogy diplomával jól lehet keresni, legalábbis ezt várják. Tegyük fel hogy egy diplomás megkeres átlagban nettó 200.000et amivel már lehet mit kezdeni.

Sok ismerősöm megy egyetemre és ha el is végzik akkor 20 év múlva a 40 évesek közt sok diplomás lesz és ha munkájuk is lesz akkor több lesz a gazdagabb család.

Most a huszonévesek nagy részénél a szülőknek csak szakmájuk van.

Tehát ha 20 év múlva a családok nagy része diplomás lesz havi 200.000ft-os keresettel akkor fellendülnek a vállalkozások, a boltok, az emberek építkeznek majd mert lesz pénzük vásárlásra, építkezésre...

Ha nincs sok diplomás állás akkor mégis minek mennek sokan egyetemre. Ki lesz a szakmunkás?


2013. febr. 11. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából nem diplomásra van szükség, hanem olyan szellemi színvonalú, tanult, tanulékony, nyitott emberekre ami most a diplomás rétegre ráhúzható. Ha van egy diplomád, majdnem mindegy, hogy milyen, mert egyáltalán nem biztos, hogy azon a területen fogsz a későbbiekben is dolgozni, amiről a papírod szól. Én sem közgazdaság területén dolgozok, ahhoz, hogy most papírral le legyen fedve a szakmám, a GATE-ra kellene jelentkezzek, ott egy min 3 éves képzésen részt venni... (minek???)

Most már a büdös életben senki sem fogja tőlem megkérdezni, hogy van-e minőségbiztosítási diplomám, vagy, hogy van-e élelmiszerbiztonsági szakképesítésem. Ha meg meg is kérdezik, max azt mondom, hogy elfogyott a WCpapír és kitöröltem vele a se**emet...

Igen is lehet valaki úgy is szakmunkás, hogy van egy diplomája. Aztán valaki vagy kitanulja iskola nélkül a szakmát, mint régen az emberek többsége, vagy ha úgy érzi, akkor beül még az iskolapadba tanulni. Szakmai fogásokat úgyis csak mesteremberektől, szakmai workshopokon, kiállításokon, továbbképzéseken tanul az ember nem az iskolapadban.

2013. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Egyéni vélemény egy 19 éves lánytól:

Milyen szakmát tanulhatnék ki ami megbecsült, jól lehet vele keresni, nem megterhelő egy nőnek fizikailag, nem veszélyes? Mert régen nem volt más lehetőség, anyukám is 16éves korától kötelezően gyárban dolgozott, fa,bútoripar...nem egy kellemes munkahely. Nekem ma már van választásom.. miért ne az egyetem mellett döntenék?


+ Már ma is rengeteg minden van gépesítve, egyre kevesebb szükség van az emberekre a gyárakban, vagy pl. az áruházakban is több helyen lehet fizetni a pénztár helyett egy gépnél(itthon még nem olyan elterjedt). Viszont kitalálni, hogy mihez kezdünk ha elfogynak a nem megújuló energiaforrások, fejleszteni a technikát, az orvostudományt, jogredszer stb. ahhoz nem elég az érettségi meg 1-2 év okj. Mindig lesznek olyanok akik feladják, nem akarnak/tudnak tanulni vagy bármi más ..ő belőlük lesz a vízvezetékszerelő, bolti eladó, call centeres munkatárs. Biztos van aki ebben meg tudja találni magát, hozzá tud szokni a kevés fizetés ellenére.. én az utóbbi kettőt próbáltam pár hónap elég is volt.

2013. febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!