Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem lehet valamivel kiváltani...

Nem lehet valamivel kiváltani a hallott szöveg értését nyelvvizsgán? Vagy egyáltalán a szóbelit két írásbelivel?

Figyelt kérdés
Először is azt kérem, hogy ne támadjatok és ne hülyézzetekek le, elég, ha én tudom magamról, hogy az vagyok. Most voltam nyolcadszorra nyelvvizsgázni (szóbeli), és megint nem sikerült. Úgy érzem, hogy hülye vagyok hozzá. amikor hallott szöveg értés van, akkor annyira koncentrálok, hogy végül egy szót sem értek, társalgáskor meg annyira ideges vagyok, hogy összevissza rakom a szavakat, és azt is elfelejtem, amit megtanultam.
2013. febr. 15. 18:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

omg...

Amúgy egynyelvű volt, és azért angol, mert az a legkönnyebb nyelv számomra. Hiszen azzal lépten-nyomon találkozunk, az eszperantóval nem. Tanárra nincs pénzem

2013. febr. 15. 20:34
 12/15 anonim ***** válasza:
Egy jó barátnő betudna tanítani.
2013. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Amúgy (hogy valami konstruktívat is mondjak) sokat segít ha angol nyelven nézel dolgokat (felirattal vagy a nélkül) pl. sorozatokat, vagy showcast-okat.
2013. febr. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Neked a szorongásodat kellene oldani, amit a szituáció kivált. Úgy látom, a szorongás az, ami leblokkolja a képességeidet...


Egyébként engem nagyon érdekel ez a dolog, nyelvtanárként nagyon szeretnék segíteni azoknak, akik ebben a helyzetben vannak. Körül tudod egy kicsir írni, hogy hogy is vagy a nyelvvel, mi okozza a legnagyobb feszültslget a vizsgaszitun kívül?

2013. febr. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Maga a nyelv rettenetesen érdekel. Tanulni nem szeretem, mert már eleve tudni szeretném. Sokszor van az, hogy megnézek valamit, mondjuk Youtube-on, és tökéletesen értem, máskor meg csak annyit fogok fel, hogy igen, angolul beszélt, aztán kész. Van, hogy nem tudok a hallott szövegre koncentrálni, mert vagy elkalandoznak a gondolataim, van, hogy csak bambulok, és a szöveg amolyan kellemes zöngésnek hangzik értelem nélkül. Máskor, többnyire vizsgán meg annyira koncentrálok, hogy akkor meg azért nem értem. Szóval még csak nem is azzal van a baj, hogy például lassan olvasom a szöveget, és már tart a magnó, mire végére érek. Egyébként egynyelvű vizsga, TELC.

A conversationnél valahol az lehet a gond, hogy nem tudok elég felszabadult lenni, mert ott a tudat, hogy minden, amit mondok, azt pontozzák. Amikor csak egyszerűen csevegek külföldiekkel, akkor sokkal kevesebből is megértjük egymást, mert a másik fél nem várja el, hogy olyan cifra mondatokat rakjak össze, mint "I would like to know what your favourite movie if you have any" stb. Vizsgán meg dirket szeretik, legalábbis nekem ezt mondták a tanáraim, amikor nyelvtanfolyamra jártam.


Ha még meg is tanulom a nyelvtant, ott idegességemben elfelejtem. :I

2013. febr. 16. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!