Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Körülbelül mennyi ideig tart...

Nonó19 kérdése:

Körülbelül mennyi ideig tart megtanulni angolul annyira, hogy a középfokú nyelvvizsga sikerüljön?

Figyelt kérdés

Még az általános suliban 4.-ben kezdtem el a németet , majd a középiskolában is folytattam.Körülbelül 10 éve tanulom már, két hónap múlva nyelvvizsgázom. Nagyon szeretem a nyelvet:)

Azt tervezem, hogy a közeljövőben angolból is levizsgázom.

A némettanárom szerint az angol nyelv a német után nem lesz nehéz, sokkal egyszerűbb megtanulni.

Állítólag intenzív tanulással akár néhány hónap alatt meg lehet csinálni a nyelvvizsgát, ha nagyon akarja az ember.

Nektek erről mi a véleményetek??

(ja , azt nem mondtam, hogy még nem tanultam soha angolul,

néhány kifejezést ismerek, hála az internetnek és a tv-nek.)



2013. febr. 21. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nulláról kb. 1 év. Német után nem tudom, lehet, hogy úgy tényleg gyorsabb, de ez függ attól is, hogy mennyi időt/energiát szánsz rá.
2013. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem.Neked egy év alatt sikerült megtanulni?
2013. febr. 21. 16:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert én ellébecoltam. Ezért írtam, hogy tőled is függ. De egy ismerősöm nulla tudásról egy év alatt letette a középfokot, és nem ő volt az egyetlen a köreimben.
2013. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi:)igyekezni fogok
2013. febr. 21. 16:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 1 év elég relatív..

Ez alatt heti hány órás tanulást értesz?

2013. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk négy év kellett hozzá

(míg el mertem menni)

2013. febr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket:)
2013. ápr. 14. 10:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
a munkaügyiy központ 7 hónap alatt késziti fel az embereket teljesen nulláról kezdik. Kb felének sikerül is de van akinek nem. (minden nap kb 5-6 órát foglalkoznak angollal 4 -et a suliban meg otthon 1-2 óra a házi feladatnak + szavak tanulása vagy átnézni a nyelvtant stb) Ha jó a nyelvérzéked menni fog ;)
2013. máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!