Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki lefordítani...

Segítene valaki lefordítani németre?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el németet tanulni pár hete. Még nem igazán megy a fordítás. Szeretnék megkérni valaki ennek a szövegnek a lefordításában, hogy gyakorlás miatt láthassam németül.


Az én születésnapom 1987. november 29-én van. Egy kisebb születésnapi ünneplést szoktunk tartani. A barátaimmal ekkor elmegyünk egy kávézóba és beszélgetünk, ott köszöntenek fel. A szüleim és a közeli emberek személyesen, a többi ember telefonon felhív vagy üzenetet küld és úgy gratulál. Csak a szűk családi körrel ünneplem a születésnapomat, nem kedvelem a nagy felhajtást. Ünnepi ételként nálunk húsleves, pörkölt, köretek és sült húsok szoktak lenni salátával. Desszertként pedig sütemények. Eper tortát szoktam kapni, mert az a kedvencem vagy házi készítésűt, amit az anyukám csinál. A barátaimmal nem szoktam szórakozni menni ilyenkor, mert a nyugodt ünneplést szeretem. Ekkor otthon tévézem, pihenek vagy sétálgatni megyek a szabadba. Étteremben általában csak a párommal szoktam elmenni ilyenkor, aki meglepetésnek szánja ezt nekem. Születésnapi bulit sosem rendeztem, mert nem szeretek ennek a napnak nagy jelentőséget különíteni. A szüleimtől ajándékba általában ruhát, ékszert és pénzt szoktam kapni. A páromtól valami személyes ajándékot. A barátaimtól csokoládét, mert édesszájú vagyok. A kívánságaimat csak a szüleimnek szoktam elmondani, a többi embertől meglepetés. Bár a meglepetéseket nem szeretem, mert kíváncsi természet vagyok. A legutóbbi születésnapomra divatos ruhákat kaptam és egy biciklit és természetesen sok csokoládét.



2013. febr. 24. 19:32
 1/2 anonim válasza:
Mar ne haragudj, de par het utan hogy akarsz ennyire tudni nemetul???
2013. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Házi feladatnak adta fel a nyelvtanár. Le kell fordítani németre és megtanulni hétfő délutánig, de ez nekem még elég nagy falat. A szavakat némelyiket le tudom fordítani, de összefüggő mondattá sajnos még nem tudom alakítani, ezért is kértem segítséget.
2013. febr. 24. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!