Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és német nyelv után/mell...

Angol és német nyelv után/mellett melyik nyelvet tanuljam/érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Angolból középszinten vagyok németből alapfokon. Érdekelnek a nyelvek, szeretnék még egy nyelvet tanulni, de nem tudom melyiket tanuljam. Szívesen tanulnék latint, de azt interneten nem lehet a nyelvtana miatt (legalábbis utána olvastam és meg is kerestem a nyelvtanát, tényleg elég bonyolultnak tűnik). Igazából olyant szeretnék amit magamtól is meg tudok tanulni, nem csak neten, könyvet is vennék, csak tanárhoz nem tudok elmenni (különböző okok miatt). Így végül is még szóba jöhet a latin. Gondolkoztam még a francián meg az olaszon, esetleg valami egzotikusabb, például görög.


Melyik nyelvet tanuljam? Te mit tanulsz/szeretsz?


2013. febr. 26. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

előbb a megkezdett nyelveidet fejleszd fel, addig nincs értelme belevágni egy újabb nyelv megtanulásába. ha angolból felső szinten, németből középszinten vagy akkor kezdj neki 3. nyelvnek.

egyébként én a franciát ajánlom. szép nyelv, és kihívás megtanulni:)

2013. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Latin? Ha nem orvosnak vagy régésznek készülsz, akkor szerintem sok hasznát nem vennéd, ugyanis holt nyelv, sehol sem használják. Én személy szerint spanyolt vagy olaszt választanék a helyedben.
2013. febr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem szeretnék sem orvos, sem joggal nem akarok foglalkozni és régész sem szeretnék lenni, de mindig is érdekelt az ókori Róma és a latin mint nyelv is érdekel (nem csak Róma miatt). Nem a haszna miatt tanulnám, hanem mert szerintem szép nyelv.

2013. febr. 26. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!