Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német középfokú vizsga...

A német középfokú vizsga esetében az ÖSD elismertebb, mint az ECL?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
azt gondolom, hogy igen.
2013. márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ÖSD és a Göethe a legelismertebb, én is ezért döntöttem emellett az ECL helyett.
2013. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg senkit nem érdekel, hol csináltad meg.Az számít, hogy tudod-e használni, de azon kívül, hogy te tudod, sem állásnál, sem iskolai jelentkezésnél nem ér semmivel sem többet.
2013. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sztem teljesen mindegy
2013. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Oda mész

amit szimpinek érzel

2013. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak ha már többedszerre húznak meg,

nem mennél te sem szívesen a nehéz vizsgára

2013. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon mehetsz

a Rigó utcába is

2013. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mire akarod használni a papírt.

Ha csak felvételihez vagy diplomához kell, bármelyik megfelel a www.nyak.hu-n megtalálható akkreditált vizsgarendszerek közül.

Ha pl. Ausztriában szeretnél tanulni valamelyik felsőoktatási intézményben, oda ÖSD B2 kell minimum, de inkább C1. Vagy DSD, TestDAF. Németországban ezek mellett még lehet Goethe is. Ezek elismertek mindenhol, minden országban egységes a vizsga és az eredménye is.

Ha csak munkához kell, a vizsgát kiadó intézmény nevétől 10000000x fontosabb a munkáltatónak, hogy tudd is használni a nyelvet, ténylegesen azon a szinten (vagy inkább magasabb szinten) legyél, mint a bizonyítvány mutatja.


Szóval nyugodtan dönthetsz ár alapján, mert nem számít hol vizsgázol.

Nekem 2 nyelvvizsgám is van, még soha senki nem nézte meg tüzetesebben hol csináltam meg. A diploma miatt lefénymásolták, beírták a fontosabb adatokat a törzslapomra és ennyi. Azóta se nyitotta ki senki. :/ ennyit ér :(

2013. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!