Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanár nélkül tanulom a német...

Tanár nélkül tanulom a német nyelvet és nem sokára mehetnék középfokú nyelvvizsgára, de nem tudom melyik fajta lenne nekem a jó választás. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A nyelvtan nem megy annyira jól, de a szavakat könnyen és gyorsan tanulom és abból erős is vagyok. Szóval valami olyan érdekelne, ami inkább a szavakra fekszik rá és kevésbé a nyelvtanra. Jelenleg az ÖSD viszi a pálmát, de valami tapasztaltabb egyén véleményét örömmel elfogadnám.:)

Köszönöm a segítő válaszokat!



2013. jan. 18. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Egy nyelvet nyelvtan nélkül nem lehet tudni, csak szavakkal nem lehet - legalább is remélem - nyelvvizsgát szerezni.
2013. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem azt írtam, hogy egyáltalán nem tudom a nyelvtant csak azt, hogy nem erősségem. Szavak terén sokkal jobban állok.
2013. jan. 18. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Egy nyelvnél a nyelvtan, méghozzá a jól alkalmazott nyelvtan a legfontosabb, szavakat adott esetben meg lehet szótárban keresni, de ha nem tudod a nyelvtant biztosan, akkor semmi esélyed, hogy megértsenek.


ELÖSZÖR gyakorold a nyelvtant nagyon sokat, tanulj meg minden szabályt alkalmazni is, olvass sokat azon a nyelven, nézz rengeteg filmet, és ha már gyakorlatilag megérted a könyveket meg a filmeket, akkor érdemes nyelvvizsgára menni.

2013. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bizonyára nem voltam elég nyilvánvaló... Tudom a nyelvtant, de nem vagyok belőle fullperfekt, éppen ezért mennék középfokúra és nem felsőfokúra. Filmeket is értem németül, leveleket is hibátlanul írok és érettségim is van németből, ami tudom, hogy semmit nem ér, de a pontokhoz kell majd. Na szóval tudom alkalmazni a nyelvtant, tudom a szabályokat stb, de mivel tudomásom szerint vannak nyelvvizsgák amik a nyelvtan típusú feladatokat részesítik előnyben és vannak amik a szövegértést stb. kérdezném, hogy tudtok e ilyen nyelvvizsgákat felsorolni, esetleg tapasztalattal szolgálni.
2013. jan. 18. 16:31
 5/6 anonim válasza:
100%
Ha a nyelvtani feladatok nem az erősségeid, akkor az ECL-t ajánlom. Ott annyiból áll az írásbeli, hogy kapsz két szövegértést, meg kapsz 2 levélírási feladatot. A leveleket általában kb. 200 szóban kell kidolgozni. Nem mondom, hogy könnyű, de meg lehet csinálni :) Az origó írásbelije kilőve nálad, mert ott a nyelvtanra hasalnak rá nagyon, viszont az ottani szóbelit nagyon ajánlom. Iszonyúan kedvesek a vizsgáztatók, ha látják hogy tudod, nem nyaggatnak, a magnó is elég korrekt volt. :) Remélem tudtam segíteni. :)
2013. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végre egy korrekt válasz és nem valami fikázás.:)
2013. jan. 24. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!