Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A koreai és a japán nyelv...

A koreai és a japán nyelv mennyire különbözik? Melyiket érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok?

2013. márc. 2. 11:31
 1/5 anonim válasza:
japánt érdemesebb
2013. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Japán keresettebb
2013. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én inkább japánul tudok, koreaiba csak "belekóstoltam", de igazából ugyanazt tapasztaltam, mint amit általában mondanak az emberek.


Az alapvető nyelvtani (főként mondat szerkesztésben) szerkezetek hasonlóak (partikulák elsősorban) és van azért jó pár szó, ami majdnem hogy ugyanaz (nem olyan sok, hogy megértenéd a koreait belőle, ha tudsz japánul, de egy sorozat első 6 részében legalább 10-vel találkoztam [és ez csak, ami feltűnt pedig nem voltam annyira figyelmes]- tehát nem is elhanyagolható mennyiség)


Egyelőre szerintem is a japánt érdemesebb tanulni.

2013. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is japánul tudok, és elkezdtem magamtól tanulgatni a koreait. Egyetértek azzal amit kaosmagier írt föntebb; még annyit tennék hozzá, hogy hangilag is könnyebb a japán. Ott elég tiszták a hangok, az átírás egyértelmű, és magyar ember könnyedén kiejti. A koreai hangok (főleg a latin-betűs átírások miatt) viszont könnyen bezavarnak.
2013. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
10 éve dolgozom japán tolmács/fordítóként. Sajnos egyre kevesebb a lehetőség, stagnál a piac. A válság óta alig jött új cég, míg előtte rengeteg. Plusz pár éve mióta 3 év lett a japán szak/felvételi nélkül, erősen felhígult de nagyszámú utánpótlás van japán nyelven (more or less de inkább less, akinek nem inge ne vegye magára) beszélő ifjakból...persze nulla tolmácsképzettséggel (tolmácsetika: az mi a szösz??), de sokkal olcsóbban vállaják el a munkát, így ők a befutók. Akkor leszel nyertes a japán nyelvvel, koreaiaval, kínaival detto, ha mellette van piacképes szakmád(leginkább mérnök, számvitel, HR, sales general, logisztikus, satöbbi). Ebben az esetben 100% hogy te fogod megkapni a japán cégnél a számviteli asszisztens, HR munkatárs, QC mérnök, stb. állást, akár 20 másik jelenkezővel szemben is, és kialkudhatsz magadnak nagyobb fizetést, mint a japánul nem beszélő kollégák.
2013. máj. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!