Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdjek el angolul tanulni,...

Kezdjek el angolul tanulni, vagy inkább folytassam a németet?

Figyelt kérdés

Évek óta igyekszem letenni a német középfokú nyelvvizsgát, de eddig nem jártam sikerrel. Az alapfoknál erősebb nyelvtudásom van, de a középfokot még nem éri el. Rengeteg pénzt költöttem már magántanárokra, tanfolyamokra, nyelvvisgákra, hiába. A kedvem teljesen elment az egésztől.

Egyik ismerősöm felvetette, hogy tanuljak akkor inkább angolt, hátha könnyebb lenne.

De férjem azt mondta, ne tegyem, mert a németre már csak kicsit kell rádolgoznom, az angolt meg teljesen előről kell kezdenem.

Egyszerűen képtelen vagyok dönteni. Egy nyelvvizsga kellene, de a németet szabályosan megútáltam, az angoltól pedig félek, hogy elkezdem, aztán azzal is megragadok egy szinten.

Ti mit tennétek?


2013. márc. 6. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi a célod? Nyelvvizsgát csinálni, vagy folyékonyan beszélni. Mert a kettőnek sajnos nincs sok köze egymáshoz.


Ha csak nyelvvizsga kell akkor gyúrj rá még 1 kicsit a németre. Keress olyan tanárt aki célirányosan tud felkészíteni. A nyelvtanulás titka egyébként a napi rendszeresség és az élőnyelv gyakorlása. Hallgatás, beszéd és írás.

2013. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem ugyanez volt évekkel ezelőtt, aztán hagytam a németet és elkezdtem az angolt. Én megbántam nagyon. Ha van abból egy erős alapod, akkor ne hagyd abba szerintem.
2013. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!