Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fogalmaznátok ezt meg...

Hogy fogalmaznátok ezt meg magyarul/angolul?

Figyelt kérdés

Azt a feladatot kaptam hogy néhány megadott téma közül egyről írjak 10 mondatot angolul. Ezzel nem is lenne baj, de még magyarul sem tudom mit írjak. Légyszi segítsetek hogy ti mit írnátok. Nem muszály angolul, lehet magyarul is, le tudom fordítani nem vagyok rossz angolból, csak nem jut eszembe semmi, még magyarul sem. :/


Amik közül lehet választani:

Too much information, no time to think

Technology helps you to keep up-to-date

Talking with technology is impersonal

You can always keep in touch with your friends

Technology lets you use language in new ways

Emoticons and texting are killing language.


Nagyon megköszönném, ha valaki segítene ötletet adni.


2013. márc. 6. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:

emoticons and texting are killing language


mostanában egyre több ember kommunikál a neten, ami ugyan gyors és nagyon hasznos, ám rengeteg rossz oldala is van. a túl gyors gépelés miatt idővel elhagyják az emberek a fontosabb jeleket, egybe írnak szavakat, nem foglalkoznak nagyon a helyesírással. ezáltal mikor élőben írnak, akkor is elvétik a hibákat, ami pl nem jó egy dolgozatban, érettségin, egyetemen, CVben. radásul az okostelefonok és a gépek mindig felajánlanak helyesírás-javítást, és mivel a diákok megszokták, h ez van, így fogggalmuk sincs h kell egy szót helyesen papíron leírni. az emotikonokról meg annyit, hogy rengeteg vitát szül ha az ember nem használja, mert ugye teljesen másként jön le a szöveged szmájlikkal és enélkül. de nem csak az emotikonokkal van a baj, egyébként is nehéz éreztetni az örömöt bánatot és legfőképp iróniát és szarkazmust a neten.


hajráááááá. fogalmazd át, ezek a gondolatok.

2013. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!