Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik most voltak március...

Akik most voltak március elején TELC B2 német nyelvvizsgán, azok leírnák, hogy mi volt a két levéltémakör, amik közül lehetett választani? (Aki korábban volt ugyanilyen nyelvvizsgán, és emlékszik még, hogy mi volt a levélben, az is kérem írjon! )

Figyelt kérdés
Most készülök az áprilisi nyelvvizsgára, és az állásjelentkezős, pályázatkérős levelekre készülök, ezeket is várom, magamnak szerkesztettem jó pár sémát (természetesen nem egy az egyben a gyakorlókönyvekben található mintalevelekből. Remélem ez is lehet egy módszer arra, hogy ne érjen meglepetés a levélírásnál, és a megtanult formák szerint tudjam megírni a levelet.

2013. márc. 13. 10:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Senki? :)
2013. márc. 17. 23:32
 2/5 anonim ***** válasza:
hogy sikerült? én is voltam...
2013. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Milyen megoldásokra emlékszel? :)
2013. ápr. 13. 20:39
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőre nekem ezek lettek:

1: A természeti erői harmóniában a szobával

2: Gyenge, erős színek mint lakásterápia

3: Legjobb légkondiciónáló (Besten Klimaanlagen)

4: Zimmerplanzen selten starker

5: Gartner gegen Florentin...


Második feladat:

- Az euró felemelkedése Németországban a legmagasabb +10

- Jegybanki bevonás (kassieren)

- Személyes bankjegyham. felismerései, az eredetivel összevetve

- Bankjegyhamisítvány színe


Második feladat,


Én a Köln 4-Csillagos-Szállodásra írtam X-et, mivel a szövegben egy hajóról volt szó, amely hajón található egy 4 csillagos szálloda, és az nem Kölnben volt. (Bár ha a Köln környékére értette a hajózást is, akkor lehet az nem jó)

A másik X-re most pontosan én sem emlékszem.


- A történelmet továbbtanulós szövegre volt benne.

- Az autogrammot gyűjtős szöveghez is volt

- A cipőt keresőhöz is, az a sportkellékkiegészítős bolt volt

- A köveket keres az ékszeréhez is volt, az a kristályos szöveg illet

- A kisgyerek szöveghez, a safarist választottam. (ez lehet nem jó)

- A túrázóshoz az egyik kirándulós szöveget

- A romantische Reise-hoz amit egy házaspár keres, ahhoz is én találtam szöveget.


Levelem:


Adam Balogh Dabas, den 13. April 2013

Kossuth Straße 44

H-2345 Dabas

Ungarn


Foto GMBH

Glockengasse 44

D-98768 Köln

Deutscland


Bitte um weitere Informationen über das neue Kamera


Sehr geehrte Damen und Herren,


mit großem Interesse habe ich Ihre Anzeige im Internet geleeue Modell bitten und einige Fragen klären, weil ich in meinem Reisen viele Fotos machen möchte.

Während der Zeit im Mexico möchte ich viele Fotos machen, weil ich mich für die mexiCanische Kultur und die Umgebung des Ortes sehr interessiere.

Meine Erfahrungen sind mit der Kamera nicht so gut, aber meine KinderN sind super. Sie benutzen mit Fotoshop, und ich gucke es, und frage: "Was ist das, Was ist es?" Es ist für mich sehr tragisch, aber ich bin nicht so jung.

Könnten Sie mir bitte Auskunft darüber geben, wie viel Pixelzahlen die Kamera IST? Meine Kinder haben für mich gesagt, dass es gut ist, wenn es hoch ist.

Schreiben Sie mir bitte, ist es möglich, dass man diesen Fotoapparat im Wasser benutzen könnte?

Außerdem möchte ich es noch gern wissen, wie Garantie zu dem Verkauf gibt? Gibst es …. bei Ihnen?

Es würde mich sehr glücklich machen, wenn ich die Möglichkeit hätte, bei Ihnen diese Kamera zu kaufen. Über esen, in der ich Opti - Max Fotoapparat gefunden habe. Hiermit möchte ich MICH um weitere Informationen über das nine positive Antwort von Ihnen würde ich mich sehr freuen.


Mit freundlichen Grüßen,

Adam Balogh

2013. ápr. 14. 14:40
 5/5 anonim ***** válasza:
én azért ennyire nem emlékszem, de a futócipőset én le X-eltem, mert kirándulós-kiegészítő bolt volt...a futás meg sztem nem kirándulás.. de nem tudom...
2013. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!