Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt hogy értelmeznétek?

Ezt hogy értelmeznétek?

Figyelt kérdés

Ez kell a mesterszak végére: egy felsőfokú C államilag elismert, illetve azzal egyenértékű nyelvvizsga vagy egy az alapfokozat megszerzéséhez szükséges nyelvtől eltérő további nyelvből tett középfokú C államilag elismert nyelvvizsga.

Ez azt jelenti,hogy ha van már egy középfokúm,az elég,vagy azt,hogy 2 középfok(mondjuk angol van,akkor pl.egy német) ,vagy csak 1 felsőfok?


2009. szept. 14. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:

1. ha az alapképzést pl angolból tetted le, akkor a mesterképzéshez elég egy német/spanyol/stb közép.

tehát van mondjuk egy angolod (nem tudom hogy milyen kell az alapképzéshez, közép v felső), és a mesterhez kell egy pl közép német.


2. de ha pl angol közép volt először, akkor azt egy felsőfokú angollal elfogadják, én így értelmezném.

2009. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sajna így se lettem okosabb...:(
2009. szept. 14. 21:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Értelmezzünk :)


Tegyük fel, hogy az alapfokozat megszerzéséhez a (mondjuk) angol szükséges. Gondolom, azért, mert tanulsz angol szaknyelvet.


Akkor kell: egy felsőfokú angol nyelvvizsga _vagy_ egy német/spanyol/francia/akármilyen középfokú nyelvvizsga.


Tehát értelmezésemben ha olyan nyelvből van középfokúd, ami nem szükséges az alapfokozat megszerzéséhez, akkor az elég. Viszont ha olyan nyelvből, ami szükséges hozzá, akkor abból a nyelvből kell egy felső, _vagy_ egy másik nyelvből egy közép.

2009. szept. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én magyar szakos vagyok.Tehát ha van egy angol középfokom (de akármilyen más nyelvből is lenne),elég lesz 5.év végére? BA és MA diplomához is elég tehát egy középfokú? csak mert elég hihetetlen,persze örülnék neki,ha nem kellene felsőfokút tennem,a középfok se volt túl könyű....
2009. szept. 15. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, a legjobb az lenne, ha megkérdeznéd a tanulmányi osztályon. Szerintem ha az alapfokozat megszerzéséhez nem kell nyelvtudás (mert ezek szerint bölcsész vagy, de nem nyelvszakos), akkor mindenképpen 1 db felsőfokú kell.


A mi időnkben még 1 közép és 1 alap kellett, kivéve a nyelvszakosoknak, akik felmentést kaptak, mivel nyelvszakosok. Akinek két nyelvszakja volt, annak egyáltalán nem kellett nyelvvizsga.

2009. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mármint akinek 1 nyelvszakja volt, az felmentést kapott a középfokú vizsga alól, és csak 1 alapfokú kellett neki egy a szakjától különböző nyelvből.
2009. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nagyon okos lehetsz ha nem tudod értelmezni, diplomásoké a jövö
2009. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem csak én nem tudom értelmezni,sokan így vannak ezzel,megjegyzném,hogy nem vagyok ostoba,3masnál rosszabb jegyem nincs is(3masból is csak kevés van),javarészt 5öseim vannak,amit nem mindig könnyű elérni.Ha meg olyan okosnak tartod magad,akkor miért nem magyarázod el nekem ezt a mondatot,ahelyett,hogy belekötsz? És tudod az intelligencia empátián is alapszik...
2009. szept. 18. 14:22
 9/10 anonim ***** válasza:

megmagyaráztam hogy én hogy értem, te nem értetted :) ennyi.

elég szomorú h funkcionális analfabétákkal van teli kis országunk. ebben mi volt a bonyolult az rejtély. és VALÓBAN nem vagyok empatikus, mert nincs diplomám, és nem is lesz, ergo egy tudatlan paraszt vagyok, és lúzer is, amiért nem megyek el egy angol mekibe krumplit sütni hehehe.

2009. szept. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja,jobb is,hogy nem vagy a felsőoktatásban,utolsó,empátiából nem tudnál átmenni...

Egyébként rájöttem időközben,tényleg nem volt bonyolult,a funkcionális analfabetizmusról meg annyit,hogy 10emberből 8 biztos az.

Szóval ha van középfokúm,akkor vagy még egy középfokút csinálok,vagy felsőfokút.

2009. szept. 21. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!