Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy jobb felkészülni nyelvviz...

Hogy jobb felkészülni nyelvvizsgára? Magántanárral tanulni, vagy beiratkozni csoportos nyelvtanfolyamtra?

Figyelt kérdés
2009. szept. 17. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Én pl. csoportban jobban tudok tanulni, mint egyénileg, plusz az olcsóbb is.
2009. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én az írásbelire csoportba készültem, a szóbelire pedig tanárral.
2009. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mert én járok osztályfőnökömhöz aki nagyon jó, csak az a baj,hogy megyek 1 órát aztán nem megyek 2-3 hétig, és így nem haladunk. mellesleg nem is olcsó és most gondolkozok, hogy elmegyek nyelviskolába
2009. szept. 17. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kb fél évet jártam magántanárhoz, de őszintén szólva nem sokat tanultam ott. Most egész nyáron nyelviskolába jártam 6-7 fős csoportban és itt sokkal többet tanultam és jobban is élveztem mint az egyénit. Tudsz tanulni a többiektől, meg az is inspirál, hogy te légy a legjobb.
2009. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
egy kicsit azért tartok, hogy mi lesz ha én leszek a leghülyébb, akkor nem fog tetszeni.nem akarok én a legjobb lenni a csoportban, csak az élen szertetnék lenni. de elvégre azért vannak hogy megtanítsanak. meghát a szóbeli nem az erősségem, megértem,hogy mit mondanak, csak időbe telik mire válaszolok, s ez csoportban égő lehet
2009. szept. 17. 19:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hasonló cipőben jártam, mint Te. Valószínűnek tartom, hogy a döntés a két módszer között valójában a tanár személyétől függ. Egy jó magántanár többet érhet, mint egy olyan csoport, ahol mondjuk a szinted alatt, vagy éppen felette oktatnak (a többséghez idomulva), viszont nem minden magántanár ilyen. Én végül egy intenzív nyelvkurzus mellett döntöttem, és nem bántam meg. Biztosan szerencse dolga is, de nagyon kedves és szimpatikus tanárt fogtam ki, ráadásul a csoporttársak is aranyosak voltak. 9-en voltunk, és mégis mindenkire jutott azért idő, és soha senkinek nem kellett amiatt kényelmetlenül éreznie magát, mert esetleg nem tartozott a legjobbak közé. De az valóban igaz, hogy csoportban megvan a motiváció ;) Mindent összevetve én a kis csoportos felállást javasolnám, de a tanárt jól meg kell válogatni ^^ Sok sikert!
2009. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!