Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy egynyelvű...

Szerintetek egy egynyelvű szótár mennyire szükséges felsőfokú szinten?

Figyelt kérdés
2013. márc. 26. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon.

Indok: Ahhoz, hogy beszélni tudj egy nyelvet, szükséges, hogy magyarázni, érvelni, következtetni is tudj, márpedig ezek a szótárak többek közt erre is megtanítanak a saját szómagyarázataik által.

2013. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen szükséges, elkerülhetetlen, must. Ha csak a magyarral vagy hajlandó tanulni, a saját dolgodat nehezíted meg.
2013. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, de hasznos szerintem.


Egyrészt mert úgy se lehet sok szót pontosan lefordítani magyarra, így az egynyelvűvel sokkal pontosabban tudod meg mit jelent, mint egy máshogy.


Illetve mint mondták, segít ha látod, hogy lehet megmagyarázni szavakat, fogalmakat angolul.


De azt már nem értem, hogy ettől miért lenne szükséges, mitn ahogy előttem mondták. Bár hasznosabb (meg szerintem kényelmesebb is, ha már felsőfok körül vagy), de enélkül is meg lehet szerezni mindkét tudást.

2013. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Abszolút szükséges. Felsőfokú szinten mást nem is nagyon szabad használni.
2013. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De nagyon sokféle van
2013. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg drága
2013. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oxfordosat néztem. Még szerencse, hogy nem az én költségvetésemből megy :D
2013. márc. 27. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:
A neten használni és/vagy letölteni gépre azért nem olyan drága, mivel mind ingyenes weben, programként meg fönt van torrenten. Nekem megvan nyomtatottan is, mert nyilván kellhet,d e inkbb gépen használom akkor is, sokkal gyorsabb és egyszerűbb.
2013. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!