Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz vagy spanyol? Melyiket...

Orosz vagy spanyol? Melyiket érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Mester diplomámhoz második nyelvvizsga szükséges és nem tudok választani az orosz és a spanyol között, hogy melyiket tanuljam. Angolból van középfokúm. Németet tanultam kötelező jelleggel 3 évig gimnáziumban, semmire sem emlékszem és számomra érthetetlen volt a nyelvtana, nagyon nem szerettem, kínszenvedés volt minden óra. Egyetemen latinul volt kötelező tanulni, könnyebb volt, mint a német, de nem kedveltem meg, ráadásul holt nyelv. Jelenleg magyar jelnyelvet tanulok, ezt érzem legközelebb magamhoz, de nem ad nyelvvizsgát, amit elfogadnak diplomához.

Spanyol nyelv tetszik, első nézésre a nyelvtanja sem tűnik szörnyűnek, kiejtése pedig a latin és az angol után talán nem lenne nehéz. Jártam Madridban is, közel érzem magamhoz a spanyol kultúrát. Viszont az orosszal is így vagyok, több oroszos kurzusra is jártam az egyetemen, magával ragadott. De tartokattól, hogy a ciril betűket nehéz lenne megtanulni, viszont hasznosabb nyelvnek vélem a spanyolnál itt, Magyarországban. Segítség lenne mindkét nyelvhez, szóval nem ez dönt, kb. ugyanannyira szívesen tanulnám mindkettőt. Ismerősök tanácsai is vegyesek. Abban bízom, hogy pártatlan emberek jobban tudnak tanácsot, tippeket adni. Köszönöm a segítséget!



2013. márc. 30. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán oroszból több tanár közül tudsz "válogatni"

(Helyileg nem tudhatjuk hol vagy)

2013. márc. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A francia miért nem jó

(Nincs a "kínálat"-ban?)

2013. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az orosz mellett csak az szólna, hogy közelebb vannak Magyarországhoz, egyébként én azt javaslom, hogy azt válaszd, amelyik jobban tetszik. A latin után a spanyol elég könnyű lenne, mivel a latin folytatása (a latin nem halt ki, csak átalakult, ha kihalt volna, akkor most nem lenne spanyol, olasz, francia, román, portugál stb.).
2013. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Franciát legalább annyira nem kedvelem, mint a németet.

Helyileg pedig Budapest.

2013. ápr. 4. 03:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!