Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes elkezdenem...

Szerintetek érdemes elkezdenem most spanyolul tanulni?

Figyelt kérdés

Csak két év múlva leszek gimis, és ott az angol mellett a spanyolt szeretném tanulni. Szerintetek lenne valami előnyöm, ha már most tudnék beszélni egy picit (vagy legalább az alapokat tudnám) ?

Ó, és még egy dolog. Ezzel a két nyelvvel kezdhetek valamit később? Egyik tanárom azt mondta, hogy spanyol-angol tudással feltehetőleg valahol Dél-Amerikában fogok kikötni. A nyelvek nagyon érdekelnek, ezekkel szeretnék továbbtanulni is. Angolból nagyon jó vagyok, és nagyon szeretem is.

Vinném valamire? :)



2012. dec. 24. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az idegennyelv mindenképpen hasznos. A spanyolt nagyon sok helyen beszélik, az angolt meg szinte mindenhol értik.

Ha most elkezded a spanyolt, igen, előnyöd lesz, biztos hogy könnyebben fogsz haladni. De ha túl sokat tanulod, az is lehet, hogy unalmasak lesznek a spanyol órák.

Én a helyedben, főleg ha még két évem lenne, elkezdenék egy 3. nyelvet.

2012. dec. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Mindenképpen fogok egy 3. nyelvet tanulni. Én a portugálra gondoltam. :):)
2012. dec. 25. 11:51
 3/8 webnyelv ***** válasza:
100%

Nyelvet tanulni mindig érdemes.

Igaz, a spanyolt sok helyen beszélik, de Európában a legkevésbé, Spanyolországon kívül nem sok helyen lehet hasznát venni, a portugállal még inkább ez a helyzet. Németet, franciát érdemesebb tanulni, vagy olasz cégek is vannak Magyarországon, az is valamivel hasznosabb itt nálunk, mint a spanyol.

Egyébként nagyon szép, jó nyelv a spanyol és a portugál is, nem azok ellen beszélek. De ha Dél-Amerikába akarsz majd kimenni, akkor tényleg nagyon hasznosak is.

2012. dec. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hmm... köszönöm szépen, most elgondolkoztattál :D

Majd még agyalok rajta... a francia is nagyon tetszik :)

2012. dec. 25. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:

A francia is nagyon jó,szép nyelv, Afrikában sok helyen beszélik. Viszont a franciák eléggé lenéznek minden külföldit, akkor is ha franciául szólal meg, nekik az sem elég jó, egy ismerősöm járt ott, ő mesélte.

A némethez mit szólsz? Európában nagyon jól el lehet lenni vele.

2012. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hááát.... 3 osztálytársam tanul csak németet, és ők, hát... nem nagyon szeretik. Annyira én sem kedvelem, akkor inkább az orosz :) Viszont azzal meg az a baj, hogy ha kevés jelentkező lesz, a gimiben nem indítják el. Ezért gondoltam inkább akkor a spanyolra.
2012. dec. 26. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ajánlom a spanyol nyelvet.Ezt nem tudom megmagyarázni olyannak,aki még nincs benne,de nem csak hangzásra gyönyörű ez a nyelv.Én is nagyon jó voltam általánosban angolból,aztán gimiben kezdtem spanyolt tanulni,és nagyon imádom.:)
2012. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :D
2012. dec. 31. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!