Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok olyan oldalt ajánlani,...

Tudtok olyan oldalt ajánlani, ahol letölthető vagy meghallgatható az angol igék kiejtése első, második és harmadik alakban?

Figyelt kérdés

Számítógépes programmal tanulom az angol nyelv szavait - konkrétan a Voca nevű alkalmatossággal - úgy, hogy elkészítem a saját szószedetemet (angol szó, magyar szó és a kiejtés mp3-ban), és a hangzás alapján tanulom meg a magyar és az angol írásképet is.

Viszont az igék, pontosabban a rendhagyó igék megtanulásához egy hangfájlban kellene mindhárom igealak kiejtése (pl. do/ did/ done), mert egyesével letölteni és összevagdosni vacak és időigényes meló.

Olyan oldalt keresek, ahol ilyen hangfájlokat találhatok. Ha letölteni nem is lehet, nem gond, mert lejátszva akár fel is tudom venni őket (és 3 különböző hangfájl egymás utáni lejátszása és felvétele, nem érdekel, az is macerás).

Előre is köszi a segítséget.



2013. márc. 31. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez már több, mint, amit nekem sikerült megtalálnom. Bár kicsit vicces ez a zenés kiejtés, de legalább azt is látom, milyen szavakkal érdemes tovább keresnem. :)
2013. márc. 31. 17:58
 3/4 A kérdező kommentje:

Belinkelem ide, amit eredetileg kerestem, hátha hasznára válik valakinek. :)

A leggyakoribb rendhagyó angol igék kiejtése, külön-külön felmondva is letölthető az 5percangol.hu oldaláról:

[link]


Én pl. a Voca szótanuló programhoz használok ilyen hanganyagokat, de a legtöbb oldalon csak egy-egy igealak tölthető le, itt egy hangfájlban van mindhárom igealak kiejtése.

2013. ápr. 2. 10:30
 4/4 anonim válasza:
Itt is megtalálod: [link]
2014. okt. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!