Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet vegyek fel?

Milyen nyelvet vegyek fel?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, az első nyelven az angol volt, most 9. osztályban fel kell vennem egy nyelvet. A helyzet a következő:


Német-nem tetszik, durva és csúnya; jók a tanárok; nem túl nehéz


Francia-tetszik, mert szép; jók a tanárok, nagyon nehéz


Spanyol-nem tetszik; rosszak a tanárok; rosszak a nyelvvizsga arányok; senki nem ajánlja (még a tanárok sem)



Melyiket válasszam?!



2013. ápr. 4. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Leírsz három nyelvet, kettőről közlöd, hogy nem tetszik és nem is ajánlják. Ezek után mi értelme van a kérdésednek? Azt várod, hogy rábeszéljenek valamelyikre, amelyik nem tetszik?


Az már megint más kérdés, hogy elhiszed azokat a hülyeségeket, amelyeket az emberek a puszta előítéleteik alapján terjesztenek. Aki pl. egy olyan világnyelvet, mint a spanyol, nem ajánl, annak a véleménye eleve nem vehető komolyan...

2013. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Válassz az olasz-orosz-svéd nyelv közül egyet!...:)
2013. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
tedd fel magadban a kérdést: honnan tudod hogy nehéz? vagy hogy nem nehéz? nem ismered a nyelveket, mert most kell választanod közöttük... egyébként a spanyol könnyen tanulható, azt ajánlom, de inkább a franciát.
2013. ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Az, hogy egy nyelv nehéz vagy könnyű, az teljesen egyéni. Az ilyen véleményeknek se higgy, mert aki mondja, az a saját tapasztalatát mondja, ami nem a tied. Lásd a saját példámat. Azért választottam annak idején a spanyolt, mert mindenki azt mondta, hogy nagyon könnyű. Hát q**vára nem volt könnyű (pedig előtte oroszt tanultam és abból kitűnő voltam), és még most sem mondanám, hogy az, miután lassan 20 éve, hogy nyelvvizsgát szereztem belőle.


Az ilyen kérdések, hogy "melyik nyelv a könnyű", egyszerűen komolytalanok. Aki csak ez alapján választ nyelvet, az a tuti bukáshoz vezető út.

2013. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Én a németet választottam, az angol mellé. Franciát szerettem volna választani, azt is jelöltem be,de sajnos nem jött össze annyi ember. Nemtudom, a német nemigazán tetszik, de nem olyan nehéz (legalábbis eddig.) Egyébként tényleg igaza van a többieknek! Ne higgy el mindent,amit mások mondanak:D lehet hogy neked éppen könnyen menne,ami másnak meg nehéz. Én szerintem a franciát vagy a spanyolt választottam volna.


14/L

2013. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a németet választanám. Az elején nehéz, aztán rájössz hogy milyen logikus nyelv, utána könnyebb lesz.
2013. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a német nehéz volt, át is mentem franciára. Az jó. Válaszd azt.
2013. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sKillEr96 ***** válasza:
A spanyol szerintem egy ideig nagyon konnyu, logikus, de a rendhagyo igek preterito indefinido-ban... Na, OTT osszef*stam magamat, meg neha most sem tudom, hogy mi micsoda, mondjuk nekunk a tanar heti 3 orabol MINIMUM 1-en, de inkabb 2-n dogat irat\feleltet, de annyira nem nehez, csak vannak logikatlan reszei. A nemetet nem tudom, azt mondjak, hogy sok benne a kivetel, de nem annyira nehezm franciat meg csak 2 honapig tanultam alt. suli 4-edikbe (most 10.-es vagyok), szoval csak a spanyolrol tudok mondani valamit is, de ahogy azt elottem is mondtak, ez csak sajat velemeny\tapasztalat, lehet, hogy neked a spanyol is konnyen fog menni :D Mondjuk 5-os vagyok belole, csak nehez tartani a szintet.
2013. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a németet ajánlanám, magam is azt tanultam gimiben, általánostól pedig az angolt.

Én egyáltalán nem mondanám durvának, nagyon logikus nyelv, ahogy már előttem is írták, rá lehet jönni a csínjára. Sokkal könnyebben meg tudnád tanulni, a nyelvvizsgája sem nehéz, én felsőfokúztam belőle; nekem speciel nagyon megtetszett. Lehet, hogy én vagyok az elfogult.

Értem én, hogy tetszik a francia, de beletörhet a bicskád. Nővérem azt választotta, és a nyelvvizsgát csak harmadjára tudta éppenhogy letenni, pedig rengeteget tanult. A legnehezebb latin nyelvek között van, ha mindenképpen latin nyelvet akarnál tanulni, akkor inkább a spanyol.


Én rád hagyom a valódi döntést, csak nem szeretném, hogy megszívd a franciát.

2013. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Angol után a német az kegyetlen, nem ajánlom
2013. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!