Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi mondatba miért a b...

Az alábbi mondatba miért a b opció a helyes?

Figyelt kérdés

I ... to work by the time they visit us.


a, will going

b, will have been going

c, will be going

d, will been gone


Én a c-t jelöltem.


2013. ápr. 5. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt akarja kifejezni, hogy mire ők meglátogatnak, addigra én már munkába fogok menni. Ezért kell a Future Perfect Continuous-t használni... Mert nem akkor fogok elindulni, amikor odaérnek, hogy meglátogassanak, hanem akkor már folyamatban lesz, hogy megyek.


Keress rá a neten, értlemesen el van magyarázva, hogy mi miért van :-)

2013. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Hallottam már erről az igeidőről, de ott megjegyezték, hogy rendkívül ritka a használata. A példamondatban a by the time határozó miatt nem jó a Future Continouos ?
2013. ápr. 5. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:

igen nagyon ritka, mi nem is tanultuk normálisan, csak meg lett említve...

hát végülis igen. Én így tanultam: Két jövőbeli esemény közül a hamarabb kezdődő, és a későbbi esemény (vagy időpont) bekövetkeztekor még továbbra is tartó esemény.

Magyarul ADDIGRA(mire meglátogatnak) te már elindultál (ami előtte kezdődött) és tovább is tart... hát most ebbe én is már rendesen megkeveredtem, de remélem azért segítettem :D

Egy példa:

By the end of the lesson, I will have been listening to her for 40 minutes.

(Az óra végére már 40 perce fogom őt hallgatni.)

:))

2013. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!