Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » FRANCIA! Helyes az alábbi...

FRANCIA! Helyes az alábbi rövid e-mail?

Figyelt kérdés

Chère Doris,


J’ai lu votre e-mail et j’ai traduit la lettre. Merci !


Vous avons raison : J’ai quelques fautes dans le tableau, mais je voudrais corriger les fautes avec vous. Aujourd’hui j’ai appris beaucoup et j’ai pratiqué le français. Demain je vais rencontrer Maike, qui est mon amie et nous parlerons en allemand.


Je n’ai pas de temps libre, parce que je dois travaille beaucoup. Maintenant je suis dans le bureau, mais il est tard. J’ai un grand rêve : Je voudrais parler quatre langues et je voudrais travaille en Suisse. Vous pourriez aider pour moi, parce que actuellement je ne parle pas bien en français.


Merci et Bonne nuit,


2013. ápr. 3. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
hát még én se tanulok olyan nagyon régen franciát, de amit észrevettem az az hogy: je dois travailleR beaucoup és je voudrais travailleR en Suisse.
2013. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mancs ment, köszi! Ezen tényleg elsiklottam!
2013. ápr. 3. 23:35
 3/8 anonim ***** válasza:

J’ai lu votre e-mail et j’ai traduit la lettre. Merci ! OK!


Vous AVEZ raison : J’ai quelques fautes dans le tableau, mais je voudrais corriger CES fautes avec vous. Aujourd’hui j’ai BEAUCOUP APPRIS, et j’ai pratiqué le français. Demain je vais rencontrer Maike, qui est mon amie et nous parlerons en allemand.


Je n’ai pas de temps libre, parce que je dois TRAVAILLER beaucoup. Maintenant je suis dans le bureau, mais il est tard. J’ai un grand rêve : je voudrais parler quatre langues et je voudrais TRAVAILLER en Suisse. Vous pourriez M'AIDER parce QU'actuellement je ne parle pas bien en français.


Merci et bonne nuit. (Miért nagy B a bonne nuit a mondat közepén?)


Nem ígértem, hogy könnyű lesz, ugye, Ledo? De csak így tovább!

2013. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ledo, találtam egy remek oldalt, ahol a legtöbb ige ragozását minden módban és időben megadják, csak rá kell kattintani a megfelelő kezdőbetűre, vagy be kell írni a keresett igét a "Chercher un verbe" alá!


Itt a "devoir" ige szerepel, de azt írsz be, amit akarsz! (Lehet, hogy egy kicsit feljebb kell tekerni.)

2013. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még egy apróság: Jó az is, hogy "j'ai quelques fautes", de én úgy mondanám, hogy "j'ai FAIT quelques fautes".
2013. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nna, elment még az a csöpp eszem is, ami volt...


[link]

2013. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mancsok mentek, én meg szívom magamba a tudást! :)
2013. ápr. 4. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülök, ha segíthetek.

És ha ilyen erővel SZÍVOD most, rövidesen FÚJNI fogod, ezért kezeskedem!

2013. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!