Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni úgy angolul,...

Meg lehet tanulni úgy angolul, hogy úgy beszéljek, és értsem amit mondanak, mintha az anyanyelvem lenne?

Figyelt kérdés

Még csak 4 éve tanulok angolt középiskolában, idén fogok belőle érettségizni, de előtte volt egy próbaérettségi, ami nekem 4-es lett.

Szóval az jó eredménynek számít, viszont nem érzem azt, hogy olyan jó lennék belőle. Elkezdtem most nézni egy filmet angol nyelven, de felirattal, és azért voltak benne olyanok amiket megértettem, de arra vagyok kíváncsi hogy ha elmegyek külön iskolába, csak angolt tanulni majd egyszer, képes leszek-e annyira megtanulni, hogy pl. egy angol nyelvű filmet anélkül nézzek meg, hogy lenne hozzá magyar felirat?


2013. ápr. 7. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

persze hogy képes leszel... én kéttannyelvű iskolába járok, ez az első évem, nyáron megyek emelt szintű középfokúzni, és már anyanyelvi szinten beszélek illetve mindent megértek. Ez mind a heti 20 angol óra miatt van. Szóval ne aggódj, ha mindent megteszel érte, menni fog. De szerintem - bárki bármit mond - a legjobban külföldön lehet elsajátítani a nyelvet... Kimész valahova 1-2 hónapra (leginkább Anglia javasolt, de olyan hely is megteszi ahol angolul beszélnek) és hidd el, úgy fogsz hazajönni, hogy az angol jobban fog menni, mint a magyar :D :)

16L

2013. ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Na ennek örülök. :D Csak olyan nehéz volt elképzelni ezt.

Én most végzek, de suli után mindenképp szeretném továbbfejleszteni a tudásom.

2013. ápr. 7. 19:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Emelt szintű középfokúra mész és mindent megértesz...? Hát ott a 2 tannyelvűben lehet... de máshol már tuti nem.


Az anyanyelvi szintű tudáshoz meg ott kell felnőni.

Másként nem fogsz minden idiómát és szlenget (egybeket)megérteni akárhogy is tepersz itthon a nyelvtanulással.

Sőt ha valaki itthon tanul és aztán odakint az amcsik elkezdenek neki egy kicsit hadarni már nem fogja érteni...

2013. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

#3: igen, ez valóban leginkább a kéttannyelvű miatt van, de az is hozzájárul, hogy rengeteg filmet nézek angolul, illetve sok barátom van, akikkel angolul beszélgetek.

Hidd el, még Angliában is biztosan vannak olyan emberek, akik nem értenek egy-két szlenget. Mi még jó, hogy nem értjük mindet... de meg lehet tanulni, ki lehet következtetni. És ez nem igaz, hogy anyanyelvi szinten csak ott élők tudnak...


Kérdező: www.livemocha.com -> keress amerikai vagy brit embereket, itt tudsz velük beszélgetni, nagyon segítőkészek. Innen van egy csomó barátom, amióta velük beszélgetek, azóta érzem, hogy sokkal jobb lettem angolból, mint a csoporttársaim. ;) Sok sikert. :)

2013. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3. hozzászólásom az #1-re volt válasz és persz a kérdésre is
2013. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4


tapasztalatból beszélek 2évig jártam egyetemre az USAban.


Társalgási szintre viszonylag gyorsan el lehet jutni, de anyanyelvi szint még azoknak sem ment akik 15 éve már ott éltek és diákkorukban is angolt tanultak...

2013. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#4


Sőt még csak hogy a kiejtése sem volt senkinek tökéletes!

2013. ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. persze, nem azt mondom, hogy kimegy és minden az ölébe pottyan... tenni is kell érte valamit, úgyértem valami pluszot. De én is tapasztalatból beszéltem. :-) És aki kimegy mondjuk Amerikába, először nem is, de utána átveszi az ottani akcentust és már meg fogja érteni idővel, hogy miről is beszélnek. Ugyanígy van ez Angliával, Ausztráliával stb. :)
2013. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8


ebben igazad van de az még messze nem az anyanyelvi szint!

2013. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor nm anyanyelvi szinten, csak annyira, hogy tudjak társalogni és mondjuk egy angol nyelvü filmet végig tudjak nézni úgy , hogy értsem is.
2013. ápr. 8. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!