Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek így menni fog egy...

Szerintetek így menni fog egy középfokú Angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
még ezelőtt 6 évvel tanultam utoljára Angolt a középiskolában. De ott is csak az első évben mert valamilyen csoda folytán lehetőség volt az Orosz nyelvre és mivel azt folyékonyan beszélem váltottam. Hiba volt... hisz Oroszul már tudtam de Angolul még nem így meg kellett volna maradjak annál. Viszont nagyon szükségem lenne arra, hogy megtanuljam a nyelvet de nyelvtanfolyamokra nem lenne időm eljárkálni mert csak késő esténként érek rá. Az alapokat és a kiejtéseket tudom és arra gondoltam, hogy beregisztrálok egy weboldalra (nyelvpercek.h) és így tanulok meg. Ha valamit nem értenék akkor arra az esetre keresnék egy tanárt aki elmagyarázza az adott részt de lényegében egyedül videó segítségével tanulnék. Szerintetek ez ilyen feltételek mellett megvalósítható?
2013. ápr. 8. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, csak készülj rá alaposan, pl. sokat csinálj hallgatós feladatokat, szövegértéses feladatokat, meg nyelvtanos feladatokat. Nem tudom, hogy olyan nyelvvizsgát szeretnél, amiben van fordítás is, mert ha igen, akkor ugye gyakorolj olyan feladatokat is.

Még valami, biztos van valaki, akivel tudod a beszédet is gyakorolni, ez is fontos.

Az se ártana, ha vennél egy középfokú angol nyelvvizsga felkészítő könyvet. Ja és még a szókincsre is menj rá egy kicsit.

De amúgy nem olyan nehéz a középfokú, nekem egyik ismerősöm simán átment úgy, hogy csak ilyen felkészítő könyvet tanulmányozott, nem volt mellette tanár. Mondjuk ő több éven át tanult angolul.

2013. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legjobb ilyenkor beiratkozni egy

tanfolyamra

2013. ápr. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyedül nem olyan jó azért

tanulni

2013. ápr. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam késő este érek csak rá... a tanfolyam ezért kilőve.
2013. ápr. 9. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!