Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?...

Melyik nyelvet válasszam? Olasz, Latin, Spanyol, Orosz, Német?

Figyelt kérdés

Iskolában nyelvet kell választani melyiket válasszam a felsoroltak közül? A véleményeim

Spanyol:érdekel,érdekes nyelv

Német:Ez is érdekel

Olasz:hát ez elég korlátolt nyelv enem nagyon tetszik de ha jó akkor győzzetek meg

Orosz:Nem csípem az oroszokat. Kilőve

Latin.nem nagyon akarok orvos lenni...


2009. szept. 22. 18:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz orvosira vagy jogra menni, akkor a latint hanyagold sztem...max azért jó tanulni, mert utána pl az olasz már gyerekjáték (állítólag:D). A német szerintem hasznos, nekem tetszik is, meg hát azért a közelben van pár ország ahol németül beszélnek. Az orosz mostanában feljövőben van, állítólag nagyon megéri tanulni, de mivel elég nehéz szerintem, ha nem érdekel, akkor hagyd. Az olasz állítólag nem nehéz, spanyolt nem tudom. Én németet választanám, de te tudod. Angolul tanulsz már, ugye?
2009. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idjén az oroszt és németet választottam az angol mellé, a spanyol nem nagyon tetszik, pedig aláírom hogy jó kis nyelv, az olasszal is ígyvagyok hogy tetszik, de valahogy mégsem érzem hogy megkellene tanulnom.Latint tényleg csak akkor válaszd ha érdekel.
2009. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Angolt. Nem látom a felsorolások között. A legfontosabb az angol, azzal minden országban boldogulsz. Az a legfontosabb idegen nyelv, hogy az angolt nagyon jól beszéld.

Aztán már csak attól függ hol akarsz élni. Pl európában még a németet beszélik sokan, mert németország ausztria nagy piac. De a spanyolt is rengetegen beszélik világszerte, pl egyézs dél és középamerikában a spanyol az anyanyelv.

2009. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél Dél-Amerikában élni,vagy sorozatokat eredeti nyelven nézni, akkor spanyol. Német az angol mellett nagyon hasznos,de angol után sajnos elég nehéz (a nyelvtan miatt, de hamar bele lehet jönni) de az oroszból is profitálhatsz később. Olasz szép nyelv, de -ha jól tudom-egy országban beszélik csak... :( A latin érdekes, de holt nyelv, így tényleg csak akkor válaszd, ha a későbbiekben szükséged lesz rá.

Én a németet választanám.

2009. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ:

"Idegen nyelvként" tartott tantárgyak": spanyol, német, olasz, orosz, az élő nyelvek...

"Muveltség kiegészítő tantárgy":latin, (ógörög)


nehézség az nem fontos mert minden hol vannak nehezek, és könny részek


spanyol:egzotikus, európán kívül hasznosíható

német: Csak Euópán belül boldogulsz, de akkor nagyon

olasz: egzotikus könny nyelv

latin: Ha a nyelvtanát tudod az összes európai nyelv nyelvtanát tudod, muveltségi tantárgy, logikája nehezebb flektáló nyelvek nyelvtanát segíti, és ezenbelül az újlatin nyelveket is. A jogászoknak kell, az idegen szavak eredete végett.

Ha jobban szereted magyart, történelmet,stb. és nem igazán szereted a népek kultúráját sok történetet akkor ezt válaszd, de ha reál vagy, és csak hobby ból vagy eszközként kell, HANYAGOLD, és ahogy az előző válaszoló csak akkor ha érdekel és van türelmed hozzá.

2009. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt javaslom mindenkinek, hogy minnél több nyelvet tud, annál jobb.

Tehát válasszon az angol mellé egy németet, oroszt vagy franciát. Ha a szakmája megkívánja, latint, görögöt.

És emellé még otthon vagy magántanárnál tanuljon spanyolt, olaszt vagy valami hasonló, nagyon könnyű nyelvet, amit egyedül is meg tud tanulni az ember.

2009. szept. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
angolt már tanulok harmadiktól de msot 9-encediktől kell még egy nyelvet tanulni
2009. szept. 22. 19:49
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Na és ezek alapján jutottál valamire?

Második válaszoló voltam :)

2009. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
vagy spanyol vagy német vagy francia. lehet ecc-pecc kimehetsz lessz a vége ;)
2009. szept. 22. 19:55
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Én a németre és franciára szavazok :)
2009. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!