Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú angol nyelvizsgán...

Középfokú angol nyelvizsgán (origo) szóbelin mennyire kell komolyan, nehezen beszélni?

Figyelt kérdés

elfogadják-e ha kicsit leegyszerűsítve beszélek.

tavaszal sok eső szokott esni vagy a tavaszt záporok tarkítják.


2013. ápr. 16. 10:51
 1/8 A kérdező kommentje:

Úgyértem hogy maga a téma az középfokú(környezetvédelem)

de azért nem ilyen mondatokat kell úgye mondanom? :An economic reactor exploded in Chernobyl in 1986 spreading a radioactive cloud of dust mainly in Europe.

2013. ápr. 16. 11:22
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ott semmilyen "szépirodalmi" nyelven beszélni


Csak normálisan, érthetően

2013. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A "köznapi" nyelvet kell beszélni

(persze nyelvtanilag helyesen)


Nem kíváncsiak arra, hogy tudnál-e "szépirodalmat"

is produkálni (amire nincs szükség)

2013. ápr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehetőleg maradj "könnyed"
2013. ápr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
én áprilisban voltam origon középfokún,és készülj fel, hogy bármint mondasz belekötnek.úgyse hagyják, hogy végigmondj egy mondatot,közbeszólnak,és mást kérdeznek.A lényeg,hogy mindenre tudj válaszolni,és ne dadogva.Az nem baj, ha nem helyes a nyelvtan vagy ilyenek(ha valamit rosszul mondasz,úgyis kijavítanak:D ez egyébként tök idegesítő volt)Tehát nem kell nehezen beszélni,de mindenre legyen egy mondatnyi mondanivalód.
2013. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mikor voltam Origón, belezavarodtam egy bonyolult nyelvtani szerkezetbe. Leintettek, hogy hagyjam a fenébe, fogalmazzam meg egyszerűen, mert a nyelvtanra kapom a legkevesebb pontszámot. És tényleg, de még így is 60%-ot adtak rá:)

Szóval a lényeg, hogy jól tudj kommunikálni, nem fogják extrán értékelni a barokkos beszédet. Sőt!

2013. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hol találhatok témaköröket?
2013. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az origó weboldalán megtalálod a témaköröket...
2013. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!