Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Már 6x buktam meg az angol...

Már 6x buktam meg az angol középfokú nyelvvizsgán. Hogy tanuljak hogy végre sikerüljön?

Figyelt kérdés

Szóbelim elsőre meglett a TELC-en, próbáltam a telc írásbelit, bme, társalkodó. Komolyan kezdek elkeseredni.

Hogy tanuljak, hogy az hatékony legyen?


2013. ápr. 17. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Magántanárod van?

Keress egyet, lehet Ő fényt derít arra, hogy hol van a hiba... Még ha pár órát veszel is, nagy segítség!

2013. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Önállóan készülsz? Milyen tankönyvet használsz? Amikor én TElC nyelvvizsgára tanultam, volt olyan könyv (tk. és munkafüzet), ami tele volt a vizsga feladataival. Én ezt töltögettem és elsőre meglett.

Min buksz el?

2013. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Eleinte jártam tanárhoz, de túl drága sajnos nekem. Volt hogy a levélen ment el, volt hogy a szövegértésen.

English Grammar In Use könyvből tanulom a nyelvtan. 5 perc angol emailes leveleket is tanulgatom.

Most pl. 52%-os lett. Az olvasott szövegen ment el. (nem lett meg a min.40% belőle) ez most társalkodó volt.

Főleg anyagilag nagyon nem mindegy hogy legközelebb meg lesz e


Valami tippek?


Köszi az eddigieket

2013. ápr. 17. 11:06
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az interneten kerestél már régebbi vizsga feladat sorokat?

Vagy levelező partnert külföldről? Esetleg egy ismerős akinek meg van már a nyelvvizsga és szívesen segítene neked?

2013. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Vannak már feladataim meg gyűjtöm is őket a netről. Próbálom megoldani. Hol tök jó lesz (kb70%) van mikor csak ilyen 40-50%

Van olyan barátom aki vágja és papírja is van. Nem könnyű összeegyeztetni hogy tanuljunk.

2013. ápr. 17. 11:12
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
De te semmit nem érzel problémának, pl sokszor nem érted a szavakat, emiatt a mondatokat sem, esetleg a nyelvtannal vannak gondok, nem tudod, melyiket mikor használjuk etc?
2013. ápr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
*az igeidőket
2013. ápr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

De hogy nem érzem problémának, sokszor van hogy szavakat megértem de az egész mondatot már nem vagy félre értem. Nyelvtannál az igeidő oké, a többinél főleg phrasal verbs azoknál van gond.

Nehezen tudok memorizálni az is gond szerintem.

2013. ápr. 17. 11:18
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos a phrasal verbs minden feladatsor készítője imádja.


Szerintem segítene, ha angol nyelvű cikkeket - esetleg könyveket olvasnál -, mert rengeteg kifejezést és nyelvtani szerkezetet tanulhatsz belőle, jobban is rögzülhetnek, mintha tankönyvből tanulnád...

2013. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is az angol nyelven olvasást ajánlanám. Nagyon szuperül fejleszti a szókincset. Meg a nyelvhelyességi tesztkérdésekre is könnyebben tudsz majd válaszolni.

Keress olyan könyvet, ami valóban érdekel és azt kezdd olvasni. De nem szabad szótározva, mert az elveszi az összes sikerélményt. ha nem értesz valamit, akkor olvasd el újból, lassabban, próbáld összerakni a mondatokat. Ha végképp nem érted, akkor is csak a kulcsszavakat keresd meg a szótárban. nem baj, ha nem tudod szabatosan lefordítani a könyv minden mondatát, a lényeg, hogy megértsd a sztorit. Ha belejössz, élvezni is fogod.

Én annó Agatha Christie krimikkel kezdtem, mert egyébként is szeretem őket és a nyelvezete sem nagyon bonyolult.

2013. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!