Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga kérdés melyik a...

Nyelvvizsga kérdés melyik a jó válasz? Last week, the mechanic said ___ a. He'll repair the car that afternoon. b. he'll repair the car by the end of next week. c. He already repaired the car. d. He repairs the car immediately.

Figyelt kérdés
Az a bajom vele, en ugy tanultam, ha reported speechben a foige mult ideju (said), akkor a willbol would lesz, ha a jovore utalunk, a, b, kilove, c kilove, mert ennek past perfectben kellene lenni ha mar megcsinalta, d pedig kilove mert jelen ido nem lehet semmikepp ha a foige mult ideju. A megoldas konyv persze ad megoldast, de nem irom ide, inkabb vezesse le nekem valaki, miert a helyes a helyes, es en hol rontottam el a gondolkodast, koszi.

2013. ápr. 17. 16:01
 1/6 doracell ***** válasza:

Teljesen jól gondolod, viszont két dolog van itt:

- Az igeidő egyeztetés a beszélt nyelvben néha nem történik meg (hasonló jelenség a magyarban is van, pl történetet így mesélsz el: 'mondom neki...', 'erre aszongya...'

- Az objektív / szubjektív időhatározó viszont nem változhat, hiszen a megértést zavarná.

Épp ezért:

- nem lehet b) mert a next week-ből mindenképp the following week / the week after lenne

- nem lehet c) mert az already miatt itt mindenképp előidejű lenne ez a tagmondat (jelenhez vagy múlthoz képest)

- nem lehet d) mert az immediately alapjáraton értelmetlen egyszerű jelennel


Tehát a)-nak kell lenne. Ha mást mond a könv, az vicces.

2013. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A konyv szerint a helyes valasz a B.


(Kiraly Zsolt: Blackbird a konyv cime 216. oldal, es a hozza valo tanari kezikonyvbol neztem a megoldast.)


En sem ertem.

2013. ápr. 17. 16:17
 3/6 doracell ***** válasza:

Ennek pedig az az oka, hogy butaságot írtam az imént :S


Pont az a baj az a)-val, hogy keveredik benne a 2 dolog: ha nem egyeztetek igeidőt, akkor this afternoon / in the afternoon lenne. A b) viszont arra utal, hogy még ua. hét tart, ezért van értelme.

(Azzal együtt ez elég dinka feladat, majd jól orrbanyomom a kedves szerzőt régi ismeretségünk okán :))

2013. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszi szepen, segitenel egy masikban is ilyen szep levezetessel? :)


What do you think ____


a. what can be the reason for her not coming?

b. could be the reason for her not coming?

c. why hasn't she come?

d. why she hasn't come?


Koszi, es bocs ha raboltam az idod. :)

2013. ápr. 17. 16:41
 5/6 doracell ***** válasza:
b) a jó, hiszen egyrészt nincs dupla kérdőszó, másrészt a mellékmondatban nem lehet fordított (kérdő) szórend.
2013. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi ezzel a kettovel volt bajom, a tobbi ment magamtol is. :)
2013. ápr. 17. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!