Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám könnyen megjegye...

Hogyan tudnám könnyen megjegyezni az angol szavakat?

Figyelt kérdés
Még régebben láttam hogy vannak ilyen szó tanulást segítő programok. Azok hatásosak? Vagy tudtok ajánlani valami jó módszert?
2009. szept. 24. 16:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom, hogy a szavakat ne magukban tanuld meg, hanem egy kisebb mondattal együtt. Ha jó szótárad van, abban van példamondat minden szóhoz, így jobban megragad, mintha csak a szót tanulnád. Emellett rengeteg szót lehet megtanulni olvasással. Nem kell minden ismeretlen szót kiszótárazni egyből!! a szövegkörnyezetből valószinűleg ki fog derülni a jelentése, ha pedig úgy érzed h a történet megértéséhez elengedhetetlen az a bizonyos szó, akkor kiszótárazod. sokak szeretik a szótanuló kártyákat..nemt'om, én nem vagyok oda értük, de ha ezt választod akkor olyat vegyél amin van példamondat ( pl: Szinex kártyák elég jók. )

Sok szerencsét!

2009. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!