Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire kell felkeszulve...

Mennyire kell felkeszulve legyen egy kedzo angol tanar, frissen vegzett? Mi a minimalis elvaras?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted? Milyen szempontból? Te vagy a kezdő nyelvtanár vagy nem vagy megelégedve a saját tanároddal?

A kezdő nyelvtanár, mint a neve is mutatja, kezdő, tehát fel van vértezve annyi ismerettel, hogy már taníthasson, de minél többet dolgozik, annál jobban fogja tudni a nyelvet is (kivéve ha már eleve a bölcsészkart meghaladóan tudja, mert a célországban élt), a módszereket és a tanítványokhoz való hozzáállást is. Folyamatosan képeznie kell magát sokoldalúan, és gyűjteni és értékelni a tapasztalatokat. Ezt hívják élethosszig tartó tanulásnak.

2009. szept. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
No, ez a téma engem is érdekel!
2009. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt,termeszetesen mint kezdo angol tanar,mint ''en kezdo tanar'' ugy ertettem.kivancsi vagyok az elvarasra,hogy tokeletesen kell tudni angolul?mert ha evrol evre minden orara keszulok gondolom csak belejovok,meg nem voltam kulfoldon h gyakoroljam a nyelvet.
2009. szept. 25. 15:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Mire vonatkozik a kérdés? iskolába mész tanítási gyakorlatra? mert ha igen, akkor nem is lehet kérdés, mennyire legyél felkészülve, MAXIMÁLISAN! olyan szinten, hogyha álmodból felkeltenek, hogy helyettesíts kistanárként hiányzó tanárt, akkor neked testestül-lelkestül ott kell lenned és meg kell tartanod az órát, ha hibázol, nincs pardon. ezért nincs olyan, hogy minimum elvárás, csak maximális van. nem mondhatod a kölköknek azt, hogy bocsi, de most nem vágom ezt a szót, hulla vagyok, beteg vagyok, dobott a pasim. ez ilyen, én német szakos vagyok, már túl vagyok 2x45 perces tangyakon.
2009. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A német szakos kollega azért ne ijeszgesse ilyenekkel a pályatársát, hogy "ha hibázol, nincs pardon". Egy sebészorvosnál igen, de egy frissen végzett tanárnál nem ilyen véres a dolog. Ha például nem tudsz egy szót, nyugodtan megmondhatod, persze úgy, hogy legközelebbre megnézed, vagy ha lehet, tartsatok egy szótárt a termben és rögtön meg lehet nézni, vagy ha iskoláról van szó, el lehet küldeni egy gyereket (nem kölköt) a könyvtárba. Évről évre rengeteg új szót fogsz tanulni még az általad tanított tankönyvekből is, nyelvtudásod fejlődni fog, ha te mindent megteszel ennek érdekében. Nem tudom, milyen iskolatípusban fogsz tanítani vagy már tanítasz is, általános iskolában illetve kezdőkkel célszerű kezdeni. Angol nyelvterületre nagyon érdemes kimenni, nem is csak a nyelv miatt, 1-2 hét ebből a szempontból nem sok, hanem a kulturális háttér miatt. Rendszeresen vannak pályázatok a Tempus közalapítványnál, többszázezer forintos utazásokat is elnyerhetsz.

[link]

A fenti link határideje már lejárt, csak a webcím miatt írom, de rendszeresen hirdetnek újabbakat. A tankönyvkiadók honlapjára is fel kell látogatni időről időre, számos anyagot, módszertani segédletet találsz, rendszeresen tartanak egynapos konferenciákat, illetve vannak pedagógus-továbbképzések.

Szívesen állok rendelkezésedre privát e-mailen keresztül, merthogy én annyira nem pályakezdő vagyok, hogy már akkor is tanítottam, amikor ti még meg se születtetek.

első

2009. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

öcsém ezt a kérdést ... szeirntem inkább felejtsd el a tanári pályát , épp elég semmilyen angol tanárok vannak álatlános iskolában , középiskolában a magántanárok kamu angoljáról nem is beszélve.

Tudom hogy mostani pályakezdő fiatalok gyakorló iskolát távolról sem láttak nem még gyereket . akkor minek ezt eröltetni ? hm? a felkészülést pedig az egyetemen kéne elsajátítani ... De a jó hír az hogy a nyelviskolákban a nem végzett nyelvtanárokat is felveszik , elég ha van egy felsőfokújuk és tudnak krattyogni vmit angolul . =) Hát , igen ez a mai Magyarország és még csodálkozunk h nem tudunk elsajátítani egyetlen egy idegen nyelvet sem .... ( tisztelet a kivételnek )

23/L

2009. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen komolyan kerdeztem mivel en nem magyaroraszagon elek es sajnos egyelore nem volt mg kitol informaciot szereznem errol,valoszinu ezt szemelyesen fogom megtenni majd!

egyebkent ahol en elke hat igen igen nehezen lehet elhelyezkedni es meg kozbe versenyvizsgaktol megkezdve minden van ahhoz h elhelyezkedj ,szoval ezert kerdeztem , nem muszaly le orrolni egybol ,nem tudom hogy magyarorszagon hogy mennek ezek a dolgok,de utana nezek majd!

2009. szept. 27. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:
ne hogy azt hidd hogy itt könnyebb a helyzet , itt is nehezen lehet elhelyezkedni .... kivéve ha van protekciód , mert annyira lényegtelen h milyen angol tanár vagy és milyen szakember , hanem az h kinek a kije vagy . =) Ennyi !
2009. szept. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ertem..koszi szepen!
2009. szept. 29. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!