Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes tanulni az arab nyelvet?

Érdemes tanulni az arab nyelvet?

Figyelt kérdés

A nyelvtanulás az egyik hobbim. 2 nyelven tanulok már jó pár éve magamtól és szeretnék újabbat és újabbat is tanulni az idő folyamán.


Viszont nem tudom eldönteni, hogy melyiket. Az arab ami rettenetesen vonz, viszont az egyetlen bajom az, hogy minden arabul beszélő nép, máshogy beszél és én csak az irodalmi arabot tudnám megtanulni, ami a rádióban, úsjgában van például. Megérteni megértik, de abszolút nem beszélik, és akkor úgy tanulnám meg a nyelvet, hogy egy arab emberrel sem tudnék beszélgetni.


Ha ezt tanulnám, nem lenne vele célom azon kívül, hogy azért tanulom, mert tetszik a nyelv, a kúltúra és szeretném én is beszélni. Ezen kívül más célom nem lenne vele. Először piszok nehéz, de én imádok nyelvet tanulni, ez az én hobbim. Vagy esetleg hülyeséget mondok, és mégis megértik? Vagy hogy van ez? Kérlek, hogy világosítsatok fel.


Ezen kívül lenne még pár ötletem, de képtelen vagyok dönteni közöttük. Ha nyelvet tanulok, akkor nagyon sok időmet rá szentelem, viszont, ha így tanulnék arabot, akkor ez végülis nem érné meg.


2013. ápr. 22. 21:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
kb 1,5 hete, a chineseclass101.com-on :D
2013. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

természetesen megértik a standard arabot, hiszen ezt használják a médiában, a Korán nyelve is ez és ezt tanítják az egyetemeken is.

viszont minden országnak saját nyelvjárása van. elvileg meg tudják értetni magukat a nyelvjárásokkal is, de vannak kivételek. az egyiptomi arabot beszélik a legtöbben. a tunéziai arab pedig az egyik legnehezebben érthető más nyelvjárást beszélőknek.

2013. máj. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"te hülye vagy. remélem csak viccből írtad."


Ne legyél már ilyen korlátolt! Látod, hogy milyen hozzászólásra reagáltam, és azt is, hogy milyen stílusban követtem el a sajátomat.


90-es IQ felett ezt meg szokták érteni (hogy klasszikust idézzek).

2013. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szép sokoldalú nyelv. Sokkal szebben kitudod magad fejezni arabul, mint angolul például.

Mindenképpen megéri tanulni ha tetszik. Énis ezért kezdtem el annó.

De viszont adnék egy jótanácsot.

Először mindenképp az irodalmi arabot tanuld meg, mert az az alapja mindennek. Ha ez megvan, akkor a klönböző dialektusokat szivacsként fogja beszippantani az agyad.

Bár az is igaz, hogy hivatalos úton az arabok inkább franciául beszélnek a félreértések elkerülése végett.

De hajrá! Gyönyörű nyelv.

2015. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!