Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia Origó szóbeli nyelvviz...

Francia Origó szóbeli nyelvvizsgáról vannak tapasztalatok? Mire figyeljek? Szívatnak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszer próbáltam, mindkét részén megvágtak, a szóbelin írtó nagy baromságokat kérdeztek, amire még hirtelen magyarul se tudtam volna mit mondani, mondjuk tény, hogy én sem voltam a legfelkészültebb illetve szóbeli előtt több, mint 3!! órát várakoztam a semmiért, szóval az valszeg azért nem ment. Írásbelin meg a szöveget egyszerűen nem fogtam fel, vmi olyasmiről volt szó, hogy miért nem szabad a pilótáknak elaludni gépen vagy én nem tudom...

Lényeg, inkább a BME-re menj nyelvvizsgázni, az Origón arra mennek rá, hogy minél többször menj, sajnos. Angolból ott sikerült összehozni a nyelvvizsgám, de ott is lehúztak mindekit, ezt úgy értsd, hogy az összes velem együtt vizsgázónak messze volt a szóbelin a max ponttól a pontszáma, pedig erősen kétlem, hogy mind a 100 akárhány ember épp csak nyökögött volna valamit középszinten...

2009. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Hol vizsgáztál?Pesten?
2009. szept. 25. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, Budapesten a Rigó utcában.

1. válaszoló

2009. szept. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én olyat is hallottam, hogy a vidéki vizsgáztatók valamivel jobbak.. Persze szerintem ezt embere válogatja. nekem nem igazán szimpi az origó, én inkább az egynyelvűekre szavazok. DALF/DELF ha jól tudom egynyelvű.

Origóban nagyon hülye témakörök vannak, sok olyan, amiről magyarul sem tudnék beszélni.. :S A fordításos feladatokban is arra mennek, hogy kevés pontot kapj, mert hülye módon meg van adva egy megoldókulcs, és nem mindegy sajnos milyen szinonimáját használtad az adott szónak, mondatnak. És a gyakorlókban találtam igen elvont, értelmetlen szöveget is :S

Én egyszer (és utoljára) németen voltam vidéken, kedvesek voltak szóbelin, az sikerült, de az írásbeli nem, 52% lett csak. :S nagyrészt a fordítás miatt veszítettem pontot, meg ugye a nyelvtani feladatok, szeretik betenni a kivételeket, és olyan mondatszerkezeteket, amiket már az adott nyelvet beszélők sem használják.

2009. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
zA írásbeli már megvan,szóbelizni szeretnék csak,de mivel ott ahol lakom nincs BME,Origos viszont van, így ott akarom megcsinálni a szóbelim,ezért érdeklődtem.
2009. szept. 26. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!