Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok olyan programot, amely...

Tudtok olyan programot, amely lényegében egy angol hangos szótár és mp3 formátumban letölthető? Úgy hallottam, hogy ha hallgatjuk a szavakat angolul és a fordítását magyarul, akkor könnyebben megmaradnak a fejben.

Figyelt kérdés

#mp3 #angol-magyar #letölthető hangos szótár
2013. ápr. 23. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát pont olyan szótárat, amit Te keresel, nem tudok ajánlani. De szótanuláshoz hangos szótárként ezt az online oldalt tudom ajánlani:

[link]


Valamint van egy saját módszerem, bár az kissé macerás.

Ha csak szavakat akarsz tanulni, akkor én a Voca nevű programot ajánlom. ( [link] - Mások listái is letölthetőek, de nem biztos, hogy hanganyag is van hozzájuk.

Én saját listákat készítek, és azokkal tanulom meg a szavakat kiejtés alapján.

A kiejtést mp3-ban töltöm le a hu.forvo.com oldalról. Itt minden szó kiejtését az adott nyelven beszélő emberek töltik fel, és ingyenes regisztráció után a hangfájlok letölthetőek. Bár sok a rossz minőségű hang, az angol szavak többségénél több kiejtő is van, egy idő után tudni fogod, kik azok, akik jó minőségben rögzítik a kiejtést, és tőlük érdemes letölteni.

2013. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat!
2013. ápr. 24. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!