Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet vegyem fel másodikként a német mellé?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 26. 19:40
 1/9 anonim válasza:
Egyértelműen az angolt :) Világnyelv!
2013. ápr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi!

azt még kihagytam,hogy mit gondoltok arról,hogy a német mellé felvennék valamit,mondjuk az angolt és harmadik nyelvnek a latint? mert a gimi ahová megyek,kínál ilyen lehetőséget is..nehéz lenne 3nyelvet egyszerre tanulni?

2013. ápr. 26. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Mindenképpen az angolt vedd fel. Hiába utálom én ezt a nyelvet, akkor is nyilvánvaló, hogy valószínűleg ez a leghasznosabb mostanában.

2. 3 nyelv szerintem sok lenne, ráadásul az ilyen szakkör szerű nyelvoktatás olyan mint halottnak a csók. Pláne a latin. Szokták mondani, hogy akkor jó a latin, ha jogásznak vagy orvosnak még, de ez is butaság, mivel az orvosnak és a jogásznak sem kell tudnia latinul se beszélni se írni, csak "pár" szakszót kell tudnia. De azoknak a megtanulásában semmit sem segít, ha előtte pár évig a latin egyébként nagyon bonyolult nyelvtanával szenvedsz. Latin nyelvet tényleg csak akkor érdemes tanulni, ha az ember hobbijának tekinti a nyelvtanulást (vagy ha nagyon komoly irodalomtörténész akar lenni).

2013. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

értem.

és a némethez képest mennyire nehéz?

egyébként tolmács,fordító szeretnék lenni,bár a jogászon is gondolkodtam :D mondjuk az utóbbi nekem elérhetetlennek tűnik..

2013. ápr. 26. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát én a németet tanultam első nyelvként, tehát kb úgy állok mint te. Viszont én világ életemben utáltam nyelvet tanulni, szóval nekem az angol egy förtelem volt a kiejtés és az igeidők miatt, a német meg az agyatlan szabályrendszere miatt. Amúgy állítólag könnyebb az angol a némethez képest.
2013. ápr. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 roland0919 válasza:
Ha tolmács akarsz lenni és komolyabb szinten rá akarsz állni még az Orosszal is lehet próbálkozni.Eléggé befutott most az Orosz ha tolmács szempontból nézzük.
2013. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is az oroszt ajánlanám.

Nagyon sok helyen már ezt a nyelvet is kérik.

Lehet, hogy az angol világnyelv, sőt biztos, de hogyha a kérdező itt akar elhelyezkedni Magyarországon, akkor én a német mellé az oroszt ajánlanám.


Ezt olvasd el. Egyébként én is most kezdtem el hobbi szinten gyakorolni az orosz nyelvet.

Hévíz, Keszthely nyáron tele van oroszokkal.

Ezért jó, ha alapszinten tud az ember beszélni.


[link]

2013. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mindenképp az angolt vedd fel, de harmadiknak ne a latint. Én 3 évig tanultam, de nem volt hasznomra. Vedd fel a spanyolt, többen helyen beszélik mint az angolt és könnyen tanulható, én egy éve tanulom, és már alapszintű tudásom abszolút megvan.
2013. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én németet tanulok latinnal...a latin ezerszer nehezebb a sok genitivus és társai miatt. leginkább a nyelvtana a nehezebb..most kezdtem el hobby szinten az oroszt és így nem olyan nehéz.. ha tolmács akarsz lenni akkor semmiképpen ne a latint válaszd :D szerintem egy német,angol,orosz nyelvtudás így együtt elég kemény lehet és sztem feltalálod vele magadat a világban. bármelyiket is választod sok sikert!
2013. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!