Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire értékelik/értik meg...

Mennyire értékelik/értik meg a nagyon speckó angol kifejezéseket középszintű nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Teszem azt használom azt a kifejezést hogy somebody's bowel turn to water -> összeszorul a gyomra valakinek. Például az én angol tanárom olyan hülye hogy ezt nem tudná, ilyen megtörténhet nyelvvizsgán? És értékelik az ilyet?
2013. ápr. 26. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Mármint a millió idiomot és hasonlókat? Nem lehet elvárni, hogy mindenki ismerje az összeset, ha proficiency vizsgára mész, akkor érdemes ismerni jónéhányat, középfokon ha használsz idiómákat, akkor oké különben, de ha másból nem állsz ki, csak villogtatni próbálod őket, az nagyon hülyén hangzik, természetesen kell beszélni.


A példádra reagálva rákerestem az idiómára, és valóban megtörténhet valakivel nyelvvizsgán, de jobb nem beszélni róla szerintem, ugyanis azt jelenti, hogy olyan ideges, hogy rájön a fosás. Én nem adnék érte a vizsgán plusz pontot, ha kirohansz a szóbeliről hasonló esetben (vagy mé rosszabb, ott maradsz), de hát lehet csak én vagyok így vele. A tanárod meg biztos hülye, igen, minden tanár hülye.

2013. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a betanult idiómákat, mert ha nem használod természetesen és pontosan a jelentésének megfelelően, csak égsz vele.

Az én kedvenc kifejezésem: you can't just sit on the fence- döntened kell, nem hezitálhatsz.

Én simán használtam a nyelvvizsgán a megfelelő alakját egy eldöntendő kérdésnél, de gondolkodás nélkül, zsigerből ment.

Szóval középfokon nem kell feltétlenül tudni egyet sem. Sokkal fontosabb, hogy jól kommunikálj, még ha csak egyszerű nyelvtant is használsz!

2013. ápr. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Nyilván én sem úgy gondoltam, hogy mindenáron használni őket és teli pakolni velük a szöveget, de ha úgy jön ki a lépés, akkor azért becsempészek egyet kettőt. :)
2013. ápr. 27. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!