Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A három fő skandináv nyelv...

A három fő skandináv nyelv (svéd, norvég, dán) beszélői mennyire értik meg egymást szóban vagy írásban?

Figyelt kérdés

2013. máj. 5. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Írásban elég jól, szóban a svéd és a norvég általában simán megy, a szegény dánoknak meg forró krumpli van a szájukban, de ha nagyon akarják, egymáshoz tudnak szokni.
2013. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Valahogy a dán meg a norvég is szokott

menni

2013. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Illetve a dán meg a holland

(mivel szomszédos országok)

2013. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
A svédek és a norvégok szóban is és írásban is kiválóan megértik egymást. A dánok esetében viszont többnyire csak az írás működik, szóban nem igazán értik meg egymást.
2013. máj. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

SZerintem nincs probléma még ha közös nyelvet sem beszélnek.

De pl:. két különböző országban élő szláv ember is könnyen megtudja értetni magát a másikkal ha nem beszélik a nyelvet. /ez tapasztalat--> múltkor Prágában voltunk úgy, hogy jött egy felvidéki barátunk /ő nem beszél csehül/ de meg lepődtem magam is, hogy mennyire főleg mikor mondta, hogy nem egy nyelven beszéltek// De ugyanez volt egy másik felvidéki ismerősömmel mikor egy szlovén emberrel próbáltak meg a saját nyelvükön beszélni.

2013. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Dánok és svédek is tökéletesen értik egymást, főleg a dánok és a déli svédek, északiakat nehezebb megérteni.
2013. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
3.-nak: Dania meg Hollandia nem szomszedos orszag es nem ertik egymast sem irasban, sem szoban.
2013. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
A malmöi sved nagyonnagyon hasonlit a danra, de ahogy haladsz eszakabbra, nem igazan ertik ott az emberek a dant, de delen siman. En Göteborgban lakom, es ertem a dant, ha lassan beszelnek. A Norveg pedig olyan, mint egy 'csunya' sved akcentus.
2013. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Ez "a norvég olyan, mint a csúnya svéd akcentus" stílusú megállapítás hozzánemértésre vall.
2013. aug. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Szerintem a dánok és a norvégok kicsi nehézséggel max, de megértik egymást. Tapasztalat!!! Nem a netről néztem, olvastam, saját füllel hallottam. Nem, nem a tv-ből :D hanem Dániában :)
2016. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!