Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam inkább?

Melyik nyelvet tanuljam inkább?

Figyelt kérdés

A diploma megszerzéséhez kell a középfokú vizsga, már nem vagyok diák, klasszikus értelemben, dolgozom, lassan 30 leszek...

Németből érettségikor középszinten tudtam, azóta elfelejtettem, eddig nem foglalkoztam vele, sajnos, de nagyon szerettem. Viszont az angol ugye sokrétűbb, több helyen keresik, de azt soha nem tanultam, viszont állítólag a nyelvtana könnyebb, kivéve a sok igeidőt... És félek is kiejtéstől meg minden.

Szóval nyelvtanulásban járatos emberek, szerintetek melyik nyelvet lenne érdemes tanulnom? Gyorsaság és eredményesség szempontjából egyaránt érdekelne a véleményetek!


2013. máj. 6. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Az angol könnyebb, és több helyen tudod használni. Tanuld azt!
2013. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyedül tanulnád?

Vagy hogy gondoltad?

Mert esetleg tanfolyamon könnyebb az elején

2013. máj. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De persze elkezdhetnéd a németet is újra

(ha annak idején ment) Abból lehet, hamarabb eljutnál

a középfokra

2013. máj. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idő áll rendelkezésedre? Szerintem ha gyorsan kell neked az a diploma, akkor németet vedd elő, mert egy új nyelvet elkezdeni a nulláról... Háát...

A német alapjaid meg úgyis előjönnek, ha átolvasod, átnézed.

2013. máj. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Írod, h. egyik nyelvből voltál is érettségin

Ha megvannak a régi tankönyveid (meg füzetek) esetleg azt is föleleveníthetnéd (de te tudod, megtudnád-e tanulni)

2013. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen tanárral tanulnék, az angolt egészen biztos az elejétől, a németet az alapokig egyedül, aztán tanárral.
2013. máj. 6. 09:47
 7/8 A kérdező kommentje:
Jah, de nem csak a gyorsaság, hanem a későbbi használhatóság, praktikum is nagyon fontos. Ha pl. fél évvel tovább tart az angolt megtanulni, de hasznosabb lenne, az nem érdekes. Nem sietek.
2013. máj. 6. 09:48
 8/8 anonim válasza:
angol
2013. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!