Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom megtudni, hogy...

Hogyan tudom megtudni, hogy melyek a mindennapi életben használatos angol szavak?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy a nyáron nagyon nekilátok az angolom fejlesztésében. (erős középszinten vagyok, kevesebb, mint egy év múlva fogom megírni a felsőfokú nyelvvizsgát)


Úgy gondoltam, hogy van egy kb. 32ezer szavat tartalmazó angol-magyar szótáram, amiből napi X darab szavat kiírok, megtanulok és begyakorlok. A nyáron heti 40-60 órát szánnék rá.


Viszont ott megragadtam, hogy mivel rengeteg szó van, és igaz, hogy megtanulok belőle napi 100-at, arra hol fogok emlékezni. Egy hét után 700 darab szavat kellene egyesével újra begyakorolnom. Ezért nem tudom, hogy hol lássak neki úgy, hogy a nyár végére nagyon sokat bővüljön a szókincsem.


Arra gondoltam, hogy csak azokat a fontos szavakat tanulnám meg először, amiket mindig használnék (olvasás, beszélgetés stb. közben) és így állandóan gyakorolnám őket, a nehezebb szavakat pedig majd az idő során lassabban tanulnám meg. Tehát hol lehet találni ilyen oldalt, ahol ilyen szavak találhatóak?



2013. máj. 6. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet venni ilyen könyveket, de szerintem olvass sok szöveget, és szótárazd ki.
2013. máj. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tényleg, igazad van.


Van jópár nagyon érdekes angol könyvem. Igazad van. Így sokkal érdekesebb a nyelvtanulás, nem olyan megerőltető és szórakoztató is!


Hogy erre eddig nem gondoltam!

2013. máj. 6. 21:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokan próbáltak már szótármagolással nyelvet tanulni de valahogy nem sikerült nekik.


Inkább válassz ki egy könyvet. Ami jóval meghaladja a nyelvtudásodat, töltsd le írott és audio formátumban és hallgasd és olvasd amikor csak tudod. (sülve főve)


és még a szokásos: filmek hírek, stb..

2013. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!